Dotacje na wymianę pieców węglowych w gminie Zapolice
Po raz pierwszy mieszkańcy Gminy Zapolice będą mogli skorzystać z dotacji na wymianę starego kotła węglowego na ekologiczne źródło ciepła. O dotację mogą ubiegać się właściciele budynków mieszkalnych położonych na terenie gminy, posiadający tytuł prawny do nieruchomości.
Program ma na celu ograniczenie niskiej emisji oraz poprawę jakości powietrza poprzez zmniejszenie ilości zanieczyszczeń emitowanych podczas spalania węgla.
Dotacja obejmuję wymianę dotychczasowych źródeł ogrzewania opalanych węglem na nowoczesne i bardziej ekologiczne rozwiązania, takie jak:
- automatyczne kotły na biomasę spełniające wymagania klasy 5 oraz normy ekoprojektu,
- kotły zgazowujące drewno,
- ogrzewanie elektryczne,
- pompy ciepła.
O wsparcie finansowe będą mogły ubiegać się osoby fizyczne będące właścicielami lub współwłaścicielami budynków mieszkalnych i lokali mieszkalnych, a także najemcy lokali komunalnych oraz wspólnoty mieszkaniowe. W przypadku współwłasności konieczne będzie dołączenie zgody wszystkich współwłaścicieli na realizację przedsięwzięcia.
Program obejmuje wyłącznie istniejące budynki mieszkalne zlokalizowane na terenie Gminy Zapolice. Dotacja nie będzie przysługiwała na budynki wykorzystywane do prowadzenia działalności gospodarczej lub rolniczej. Dofinansowanie na wymianę źródła ciepła będzie mogło zostać przyznane tylko jeden raz dla danego adresu.
Wysokość dotacji wyniesie do 50 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji, jednak nie więcej niż 5 tys.zł. Szczegóły dotyczące programu znajdziecie TUTAJ
Więcej informacji
Czarna niedziela nad wodą w Jeziorsku
Wczoraj, 15:12:04
Tragiczny bilans niedzielnych zdarzeń nad zbiornikiem wodnym Jeziorsko. Doszło tam do bardzo poważnych zdarzeń, które pokazują, jak niebezpieczny potrafi być żywioł, jakim jest woda. W miejscowości Brodnia (gm. Pęczniew) z wody wyłowiono ciało mężczyzny. Drugie zdarzenie dotyczyło mężczyzny, który skoczył do wody z tamy.
Groźny wypadek na hulajnodze elektrycznej. Ranne dwie 14-latki
Wczoraj, 13:43:27
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Zduńskiej Woli. Dwie nastolatki, jadąc niezgodnie z przepisami na jednej hulajnodze elektrycznej i bez kasków, przewróciły się. Uderzyły głowami o nawierzchnię jezdni. Zostały przetransportowane do szpitala w Łodzi.
Wróblewski Festiwal Muzyki i Rozrywki
Wczoraj, 16:02:13
To będzie dzień i wieczór wspaniałej zabawy pod chmurką. Na swe tegoroczne Dni zaprasza Gmina Wróblew (Pow. Sieradzki).

Komentarze