Prezydent w Posesji o sprawach Sieradza
Inwestycje pod dzieci i młodzież, zadania drogowe, współpraca międzynarodowa miasta. W samorządowym programie Posesja na antenie rozgłośni Nasze Radio gościł dziś Prezydent Sieradza.
Zgodnie z formułą tej audycji Paweł Osiewała odpowiadał na pytania przygotowane przez dziennikarzy rozgłośni, ale też na wybrane spośród nadesłanych przez słuchaczy poprzez portal nasze.fm.
Włodarz mówił m.in. o stanie robót na placu budowy przy ul. Rycerskiej, gdzie przy Szkole Podstawowej nr 1 powstaje nowa sala sportowa. Temat ten ma zresztą wrócić podczas jutrzejszej sesji Rady Miejskiej w Sieradzu.
- Przy inwestycjach za kilkadziesiąt milionów złotych bardzo często zdarzają się sytuacje, które nie były możliwe do przewidzenia na etapie projektowania, czy wykonawstwa. Niemniej z dobrych informacji, które mogę dziś przekazać to jest fakt, że na początku tego tygodnia otrzymaliśmy dokumentację dotyczącą zmiany uwarunkowań związanych z posadowieniem samej hali. Inżynierowie to policzyli i ten tydzień zostawiamy sobie na analizę tych dokumentów. Mam nadzieję, że do końca bieżącego miesiąca sprawę dokumentacji zamkniemy - powiedział w Posesji P. Osiewała.
Samorządowiec mówił też o pobliskim żłobku miejskim, który przyjmie najmłodszych od września br. W budynku przy ul. Rycerskej 4, naukę i zabawę będzie mogło rozpocząć 36 dzieci w wieku do 3 lat. Dokumenty należy pobrać i złożyć w siedzibie placówki przy ul. Łokietka 27A.
Projekt był współfinansowany ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego i Budżetu Państwa. To w ramach rządowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 "Aktywny Maluch" 2022-2029.
W Posesji P. Osiewała odniósł się też do kilku pytań wybranych spośród tych, które nadesłali słuchacze rozgłośni. W tej części audycji pojawił się m.in. temat nowych miejsc pracy w Sieradzu. Samorządowiec podkreślił, że tę sprawę trzeba oceniać dwutorowo, bo z jednej strony są mieszkańcy szukający zatrudnienia, a z drugiej pracodawcy szukający ludzi do pracy. Pytanie więc, czy to nie jest na przykład tak, że w Sieradzu nie takiej pracy, jakiej szukają mieszkańcy.
Cała rozmowa z Prezydentem Sieradza w programie Posesja do posłuchania na portalu nasze.fm.
Więcej informacji
Balcerzak Cup w Pałacu Prezydenckim. Zwycięskie drużyny spotkały się z Pierwszą Damą
Wczoraj, 22:17:33
Zawodniczki KKS Lech Poznań oraz zawodniczki i zawodnicy Warty Sieradz, czyli zwycięzcy tegorocznej edycji turnieju Balcerzak Cup, gościli w Pałacu Prezydenckim. Młodzi sportowcy spotkali się z Pierwszą Damą Martą Nawrocką, zwiedzili pałacowe wnętrza i przeżyli dzień, który na długo zostanie w ich pamięci.
Łódzki Dom Kultury i Zduńska Wola z porozumieniem
Wczoraj, 14:09:59
Zduńska Wola formalizuje współpracę z Łódzkim Domem Kultury. Podpisano porozumienie, które będzie skutkowało wspólnymi działaniami w zakresie inicjowania i realizowania działań kulturalnych.
Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji
Wczoraj, 16:00:22
Dzisiaj nadaliśmy ostatnią przed wakacyjną przerwą Posesję. Naszym gościem był Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli, z którym rozmawialiśmy m.in. jutrzejszej sesji absolutoryjnej. Nie brakowało też licznych pytań od naszych słuchaczy.

Komentarze