Marszałek Sejmu RP z wizytą w Sieradzu
Członkowie i sympatycy sieradzkiej Lewicy tłumnie na dzisiejszym spotkaniu z Włodzimierzem Czarzastym, Marszałkiem Sejmu i Przewodniczącym Nowej Lewicy. Spotkanie o charakterze otwartym odbyło się w sali konferencyjnej C Starostwa Powiatowego w Sieradzu.
Głównym tematem spotkania w Sieradzu była polityka międzynarodowa, o czym W. Czarzasty mówił też wcześniej podczas konferencji prasowej.
- Jeśli komuś się wydaje, że Polska może być bezpieczna bez bezpiecznej Ukrainy, jest w błędzie. Nie ma tak naprawdę wolnej Polski bez wolnej Ukrainy. Jeśli ktoś myśli inaczej, to źle myśli. Tam trwa wojna, giną ludzie. Putin to bandyta i jest napad bandyty i mordercy na inny kraj. To jedna sprawa, która determinuje wszystkie decyzje. Dobrem jest więc Unia Europejska, która daje nam bezpieczeństwo. Unia złożona z silnych państw średnich - mówił w Sieradzu Marszałek Sejmu RP.
W. Czarzasty wspomniał też o roli współpracy Polski i Europy z USA w ramach NATO oraz tłumaczył dlaczego podczas niedawnej wizyty na Słowacji nie spotkał się z premierem tego kraju Robertem Fico. Powodem to, że spotyka się on z Władimirem Putinem. Marszałek Sejmu RP krytycznie wypowiedział się też o niedawnej wizycie Prezydenta Karola Nawrockiego w Budapeszcie, gdzie spotkał się z byłym już premierem Victorem Orbanem. Jako dobre i rokujące dobrze dla przyszłości Grupy Wyszechradzkiej ocenił zaś dzisiejsze rozmowy w Warszawie z nowym Premierem Węgier Petrem Maygarem.
W Sieradzu na spotkaniu z mieszkańcami byli dziś także Anita Sowińska, Wiceminister Klimatu i Środowiska, poseł na Sejm RP Tomasz Trela i Grzegorz Majewski, Wicewojewoda Łódzki.
Więcej informacji
Balcerzak Cup w Pałacu Prezydenckim. Zwycięskie drużyny spotkały się z Pierwszą Damą
Wczoraj, 22:17:33
Zawodniczki KKS Lech Poznań oraz zawodniczki i zawodnicy Warty Sieradz, czyli zwycięzcy tegorocznej edycji turnieju Balcerzak Cup, gościli w Pałacu Prezydenckim. Młodzi sportowcy spotkali się z Pierwszą Damą Martą Nawrocką, zwiedzili pałacowe wnętrza i przeżyli dzień, który na długo zostanie w ich pamięci.
Łódzki Dom Kultury i Zduńska Wola z porozumieniem
Wczoraj, 14:09:59
Zduńska Wola formalizuje współpracę z Łódzkim Domem Kultury. Podpisano porozumienie, które będzie skutkowało wspólnymi działaniami w zakresie inicjowania i realizowania działań kulturalnych.
Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji
Wczoraj, 16:00:22
Dzisiaj nadaliśmy ostatnią przed wakacyjną przerwą Posesję. Naszym gościem był Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli, z którym rozmawialiśmy m.in. jutrzejszej sesji absolutoryjnej. Nie brakowało też licznych pytań od naszych słuchaczy.

Komentarze