Włamywał się do auta - wpadł w ręce policjantów
Nawet do 10 lat więzienia grozi 36-letniemu Sieradzaninowi, który na parkingu w centrum miasta usiłował włamać się do samochodu. Już kilka godzin po zdarzeniu sprawca został ustalony i zatrzymany przez policjantów wydziału kryminalnego. Łączną wartość strat oszacowano na 10 tys. złotych.
17 maja 2026 roku dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o próbie włamania do samochodu na parkingu na ulicy Polnej w Sieradzu. Sprawca, używając metalowego łomu, uszkodził tylną klapę bagażnika, drzwi oraz szybę, aby ukraść znajdujące się wewnątrz przedmioty. Straty, które spowodował właściciel oszacował na 10 tys. złotych.
Po otrzymaniu zgłoszenia sprawą natychmiast zajęli się policjanci wydziału kryminalnego. Funkcjonariusze zebrali dowody, w tym zapisy okolicznych monitoringów. Analiza zebranych materiałów oraz dobre rozpoznanie przyczyniły się do szybkiego ustalenia osoby, która mogła dokonać tego przestępstwa. Kryminalni podejrzewali, że sprawcą jest 36-letni Sieradzanin, dobrze znany z wcześniejszych konfliktów z prawem.
Pojechali do miejsca zamieszkania typowanego mężczyzny, którego zastali w korytarzu piwnicznym bloku. Na widok policjantów był on bardzo zaskoczony i zdenerwowany. Po krótkiej rozmowie przyznał się, że to on próbował włamać się do auta. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut usiłowania włamania do samochodu, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Więcej informacji
Piłkarskie złotka
Wczoraj, 21:39:30
Uczennice Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu zdobyły w Głuchołazach złote medale Ogólnopolskich Finałów Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej.
Burmistrz Błaszek z absolutorium budżetowym
Wczoraj, 15:04:09
Burmistrz Błaszek w Powiecie Sieradzkim to kolejny samorządowiec w regionie pozytywnie skwitowany za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Piotr Świderski uzyskał też od rady miejskiej wotum zaufania.
Zabawa pod chmurką na Rynku
Dzisiaj, 05:50:23
Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Dom Kultury w Burzeninie zapraszają na cykl letnich muzycznych niedziel. W planach przeróżne klimaty, wstęp będzie wolny.
Komentarze