Laureaci konkursu udzielania pierwszej pomocy
Uczniowie szkół z powiatu zduńskowolskiego już po raz siódmy sprawdzali się w konkursie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zwycięzcy odebrali nagrody podczas uroczystości w Szkole Podstawowej nr 10 w Zduńskiej Woli.
Uczniowie trzecich klas szkół podstawowych z powiatu zduńskowolskiego uczestniczyli w konkursach poświęconych udzielaniu pierwszej pomocy zorganizowanych w Szkole Podstawowej nr 10 w Zduńskiej Woli. Dzieci ryzowały w VII Powiatowym Konkursie Udzielania Pierwszej Pomocy, w którym trzeba wykazać się umiejętnościami praktycznymi oraz IV Powiatowym Konkursie Plastycznym "Pierwsza pomoc - umiem to".
Laureatami VII Powiatowego Konkursu Udzielania Pierwszej Pomocy są:
I miejsce: drużyna ze Szkoły Podstawowej w Czechach w składzie: Zofia Krystkiewicz i Ligia Grzeszczakowska pod opieką Katarzyny Kuldy.
I miejsce: drużyna ze Szkoły Podstawowej w Zapolicach w składzie: Filip Ratajczyk i Tomasz Szewczyk pod opieką Katarzyny Strzelczyk.
II miejsce: drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Zduńskiej Woli, w składzie: Marta Banachowska i Martyna Narciniak pod opieką Katarzyny Nowak.
III miejsce: drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Zduńskiej Woli, w składzie: Kalina Gwardecka i Lena Kaleta pod opieką Marcina Nawrockiego.
Laureatami IV Powiatowego Konkursu Plastycznego "Pierwsza Pomoc - Umiem To" są:
I miejsce: Joanna Wilkas - Szkoła Podstawowa nr 2 w Zduńskiej Woli - opiekun Elżbieta Szczepaniak
II miejsce: Agnieszka Kowalska - Szkoła Podstawowa w Zapolicach - opiekun Katarzyna Strzelczyk
III miejsce: Hanna Piątek - Szkoła Podstawowa nr 9 opiekun Agnieszka Hechłacz
Nagrody przyznała komisja konkursowa w składzie: Sylwester Sobczak, Julita Adamska, Justyna Glądała, Anna Reszka i Justyna Glinkowska.
Więcej informacji
Piłkarskie złotka
Wczoraj, 21:39:30
Uczennice Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu zdobyły w Głuchołazach złote medale Ogólnopolskich Finałów Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej.
Burmistrz Błaszek z absolutorium budżetowym
Wczoraj, 15:04:09
Burmistrz Błaszek w Powiecie Sieradzkim to kolejny samorządowiec w regionie pozytywnie skwitowany za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Piotr Świderski uzyskał też od rady miejskiej wotum zaufania.
Zabawa pod chmurką na Rynku
Dzisiaj, 05:50:23
Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Dom Kultury w Burzeninie zapraszają na cykl letnich muzycznych niedziel. W planach przeróżne klimaty, wstęp będzie wolny.