Nietrzeźwy kierowca lawety zatrzymany - miał zakaz prowadzenia pojazdów i był poszukiwany
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Łasku udaremnili jazdę pijanemu kierowcy. 30-letni mieszkaniec powiatu zduńskowolskiego, mając ponad 4 promile alkoholu w organizmie wsiadł "za kółko" lawety. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna posiada zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych i dodatkowo jest osobą poszukiwaną do odbycia kary więzienia.
Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Łasku 22 maja przed godziną 10:00 w Bałuczu podjęli interwencję wobec kierującego lawetą. W trakcie kontroli okazało się, że kierujący jest nietrzeźwy, gdyż w jego organizmie były ponad 4 promile alkoholu.
- Jak się okazało, nie było to jedyne przewinienie mężczyzny. Podczas dalszych czynności mundurowi ustalili również, że 30-latek z powiatu zduńskowolskiego posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych i w dodatku jest osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności w zakładzie karnym. Mężczyzna został zatrzymany. Odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Po wykonaniu czynności zostanie doprowadzony do zakładu karnego - informuje aspirant sztabowy Anna Piechota z policji w Łasku.
Łascy policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o odpowiedzialność i rozwagę. Nawet niewielka ilość alkoholu wpływa na koncentrację, czas reakcji oraz zdolność prawidłowej oceny sytuacji na drodze. Kierowca znajdujący się pod jego działaniem stanowi realne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również innych uczestników ruchu.
Funkcjonariusze przypominają, że każdy, kto decyduje się prowadzić pojazd po spożyciu alkoholu, musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi, wysoką grzywną a nawet karą pozbawienia wolności.
Więcej informacji
Piłkarskie złotka
26.06.2026 21:39:30
Uczennice Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu zdobyły w Głuchołazach złote medale Ogólnopolskich Finałów Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej.
Burmistrz Błaszek z absolutorium budżetowym
26.06.2026 15:04:09
Burmistrz Błaszek w Powiecie Sieradzkim to kolejny samorządowiec w regionie pozytywnie skwitowany za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Piotr Świderski uzyskał też od rady miejskiej wotum zaufania.
Zabawa pod chmurką na Rynku
Wczoraj, 05:50:23
Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Dom Kultury w Burzeninie zapraszają na cykl letnich muzycznych niedziel. W planach przeróżne klimaty, wstęp będzie wolny.
Komentarze