Dzieje się w Warcie - odcinek 19
To kolejna audycja informacyjna Urzędu Miejskiego w Warcie. W programie poruszane są tematy dotyczące m.in. inwestycji i działań realizowanych na terenie Gminy Warta. W dzisiejszym odcinku powiemy m.in. o kolejnych dofinansowaniach, najważniejszych inwestycjach i wydarzeniach.
10. BIEG WARCKI - SPORTOWE ŚWIĘTO MAJOWEJ TRADYCJI
Jak co roku wydarzenie zostało połączone z obchodami Święta Konstytucji 3 Maja, które mieszkańcy uczcili w aktywny i sportowy sposób. Na starcie pojawili się zarówno doświadczeni biegacze, jak i amatorzy, którym towarzyszyła wyjątkowa atmosfera oraz gorący doping kibiców. - Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom, kibicom oraz osobom zaangażowanym w organizację wydarzenia. To właśnie Wy tworzycie niepowtarzalny klimat Biegu Warckiego i sprawiacie, że każda kolejna edycja cieszy się tak dużym zainteresowaniem - mówi Krystian Krogulecki, burmistrz Warty.
3. WARCKI FESTIWAL CHÓRALNY - DZIEŃ PEŁEN MUZYKI I EMOCJI
Maj przyniósł także wyjątkowe wydarzenie muzyczne - 3. Warcki Festiwal Chóralny. Był to dzień pełen wzruszeń, pięknych harmonii i niezapomnianych emocji. Scena wypełniła się niezwykłymi głosami, a każda prezentacja była dowodem ogromnej pasji, talentu oraz miłości do muzyki chóralnej. Publiczność mogła podziwiać różnorodny repertuar i wyjątkowy kunszt artystyczny występujących zespołów. Serdeczne podziękowania skierowano do wszystkich chórów, dyrygentów, artystów oraz zaproszonych gości za udział w tegorocznej edycji festiwalu i stworzenie wyjątkowej atmosfery tego wydarzenia.
KOLEJNE ŚRODKI DLA GMINY WARTA - PONAD 328 TYSIĘCY ZŁOTYCH DOFINANSOWANIA
Dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego oraz programowi "Łódzkie dla wsi", Gmina Warta pozyskała dofinansowanie na łączną kwotę aż 328 935 zł. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na rozwój sołectw, poprawę infrastruktury, estetyki oraz jakości życia mieszkańców. To kolejne działania pokazujące skuteczność samorządu w pozyskiwaniu funduszy wspierających lokalne społeczności.
W ramach programu "Aktywna wieś" wsparcie otrzymały:
- Witów - 120 000 zł,
- Miedźno - 120 000 zł.
W programie "Kolorowa wieś" dofinansowanie trafiło do miejscowości Cielce w wysokości 25 000 zł.
Natomiast w ramach programu "Nowoczesna wieś" środki otrzymały:
- Bartochów,
- Grzybki,
- Jakubice,
- Proboszczowice,
- Włyń,
po 12 787 zł dla każdego sołectwa.
Szczególne podziękowania skierowano do Zarządu Województwa Łódzkiego oraz Radnych Sejmiku Województwa Łódzkiego za wsparcie i zaangażowanie w rozwój terenów wiejskich.
PONAD 116 TYSIĘCY ZŁOTYCH NA KONSERWACJĘ ROWÓW MELIORACYJNYCH
W odpowiedzi na wniosek złożony przez Spółkę Wodną Gminy Warta przyznano pomoc finansową w formie dotacji celowej z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego w wysokości 116 155 zł. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na konserwację 10 kilometrów rowów melioracyjnych na terenie gminy. Prace prowadzone będą w miejscowościach:
- Cielce,
- Witów,
- Grzybki,
- Głaniszew,
- Ostrów Warcki,
- Ustków,
- Zadąbrów Wiatraczyska,
- Tądów Górny,
- Łabędzie.
W ramach zadania do 30 listopada 2026 roku wykonane zostaną między innymi:
- usuwanie zakrzaczeń,
- odmulanie rowów.
Realizacja inwestycji przyczyni się do poprawy funkcjonowania urządzeń melioracyjnych, zwiększenia bezpieczeństwa oraz lepszego gospodarowania wodami na terenie gminy. Podziękowania skierowano również do prezesa Jakuba Tworo za zaangażowanie i współpracę przy realizacji przedsięwzięcia.
REMONT DROGI W GOŁUCHACH Z DOFINANSOWANIEM
Dobra wiadomość trafiła także do mieszkańców Gołuch oraz całej Gminy Warta. Gmina otrzymała dofinansowanie na remont drogi w miejscowości Gołuchy ze środków budżetu Województwa Łódzkiego pochodzących z tytułu wyłączania z produkcji gruntów rolnych. Planowana inwestycja obejmuje modernizację około 600-metrowego odcinka drogi. Całkowity koszt zadania oszacowano na około 400 tysięcy złotych, z czego dofinansowanie wyniesie 117 300 zł. Realizacja inwestycji znacząco poprawi komfort oraz bezpieczeństwo mieszkańców i wszystkich użytkowników drogi.
100-LECIE OSP W PROBOSZCZOWICACH
Maj był również miesiącem wyjątkowego jubileuszu w Proboszczowicach, gdzie świętowano 100-lecie działalności miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. To niezwykłe wydarzenie stało się okazją do podziękowania wszystkim pokoleniom Druhen i Druhów, którzy przez ostatnie sto lat tworzyli historię jednostki i z ogromnym oddaniem służyli lokalnej społeczności. Ochotnicze Straże Pożarne od pokoleń są symbolem gotowości do niesienia pomocy oraz ważnym elementem integrującym mieszkańców. To ludzie z pasją i ogromnym poczuciem odpowiedzialności, którzy każdego dnia udowadniają, jak wielką wartością jest służba drugiemu człowiekowi. Nie zabrakło również podziękowań za wieloletnią współpracę opartą na wzajemnym wsparciu, zaufaniu i wspólnej trosce o bezpieczeństwo mieszkańców. Z okazji jubileuszu całej jednostce życzono dalszego rozwoju, wielu sukcesów, niegasnącej pasji oraz zawsze szczęśliwych i bezpiecznych powrotów z każdej akcji. Niech tradycja OSP trwa przez kolejne pokolenia i pozostaje powodem do dumy dla całej lokalnej społeczności.
Więcej informacji
Dofinansowanie na modernizację pływalni przy SP9
Dzisiaj, 11:57:44
Ponad półtora miliona złotych otrzymała Zduńska Wola na modernizację pływalni krytej przy Szkole Podstawowej nr 9. Wniosek o dofinansowanie unijne został najwyżej oceniony na liście konkursowej.
Przedszkolaki z Wróblewa odwiedziły Nasze Radio
Dzisiaj, 11:40:37
Dziś naszą redakcję odwiedziły dzieci z Przedszkola we Wróblewie. W wycieczce uczestniczyły grupy "Wróbelki" oraz "Biedronki". Przedszkolaki miały okazję zajrzeć za kulisy naszej pracy i poznać zawód prezentera radiowego. Dzieci zwiedziły studio, zobaczyły, jak powstają audycje oraz dowiedziały się, na czym polega codzienna praca w radiu.
Łódzkie dla młodzieży. 250 tysięcy złotych na wsparcie dla młodzieżowych rad
Dzisiaj, 10:56:27
O pieniądze z nowego programu mogą się starać gminy i powiaty, w których działają młodzieżowe rady. Program ma za zadanie wesprzeć i upowszechnić ideę samorządności, zwłaszcza wśród młodzieży, rozwinąć postawy społeczne i obywatelskie, zwiększyć aktywność młodych mieszkańców naszego regionu oraz wzmocnić działania młodzieżowych rad.
