Kolejne kamienice w Zduńskiej Woli do termomodernizacji
Kolejne dwa budynki w Zduńskiej Woli przejdą termomodernizację dzięki dotacji z Unii Europejskiej. W kamienicach przy ul. Juliusza 14 oraz Łaskiej 24 zostanie przeprowadzony remont, a przed sezonem grzewczym oba budynki zostaną podłączone do Miejskich Sieci Cieplnych.
W ramach inwestycji wykonawca przeprowadzi prace budowlano-montażowe. Zasadnicza ich część to termomodernizacja obiektów, czyli docieplenie ścian fundamentowych z opaską wokół budynków, docieplenie ścian zewnętrznych i stropów, remont więźby, wymiana pokrycia dachowego, stolarki okiennej i drzwi, bram zewnętrznych, remont balkonów, balustrad, wymiana rynien, rur spustowych, obróbki blacharskie i malowanie elewacji.
W zakres prac wchodzi także remont klatek schodowych oraz budowa instalacji wewnętrznej centralnego ogrzewania wraz z podziałem na poszczególne lokale. Modernizację przejdą instalacje elektryczna i wentylacyjna. Wykonana zostanie też instalacja RTV. W budynkach zaplanowano montaż schodołazów.
Odnowione zostaną również podwórka kamienic. Przewidziano zakup i montaż wiaty śmietnikowej oraz wiaty rowerowej wraz z utwardzeniem terenu.
Budynki, w których prowadzona będzie termomodernizacja są wpisane do gminnej ewidencji zabytków. Nieruchomościami miejskimi zarządza Towarzystwo Budownictwa Społecznego "Złotnicki" w Zduńskiej Woli.
Zarówno kamienicę przy ul. Juliusza 14, jak i kamienicę przy ul. Łaskiej 24 będzie remontowała firma Dachy i Konstrukcje Patryk Banasiak, Karol Dąbrowski ze Zduńskiej Woli.
Termomodernizacja budynku przy Juliusza 14 kosztować ma 1 928 500 zł, a przy Łaskiej 24 koszt prac to 1 608 500 zł. Termin wykonania robót to 12 miesięcy.
Inwestycja dofinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027.
Projekt "Poprawa efektywności energetycznej budynków mieszkalnych wielorodzinnych w Zduńskiej Woli" obejmuje termomodernizację kamienic w ośmiu lokalizacjach na terenie Zduńskiej Woli. Pozostałe budynki będą remontowane w latach 2027-2028.
Komentarze
Więcej informacji
Piłkarskie złotka
Wczoraj, 21:39:30
Uczennice Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu zdobyły w Głuchołazach złote medale Ogólnopolskich Finałów Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej.
Burmistrz Błaszek z absolutorium budżetowym
Wczoraj, 15:04:09
Burmistrz Błaszek w Powiecie Sieradzkim to kolejny samorządowiec w regionie pozytywnie skwitowany za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Piotr Świderski uzyskał też od rady miejskiej wotum zaufania.
Zabawa pod chmurką na Rynku
Dzisiaj, 05:50:23
Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Dom Kultury w Burzeninie zapraszają na cykl letnich muzycznych niedziel. W planach przeróżne klimaty, wstęp będzie wolny.
Dodaj komentarz