Seniorzy świętowali w Sieradzu, a ZUS przypomniał im o wsparciu i świadczeniach
W Starostwie Powiatowym w Sieradzu seniorzy z Polskiego Związku Emerytów i Rencistów wspólnie obchodzili Międzynarodowy Dzień Inwalidy i Dzień Matki. Współorganizatorami wydarzenia był Zakład Ubezpieczeń Społecznych II Oddział w Łodzi oraz sieradzka Policja. Spotkanie w naturalny sposób wpisało się także w obchody Dni Osób z Niepełnosprawnością trwające w tym i przyszłym miesiącu w ZUS.
Spotkanie rozpoczął Marek Świerczyński, przewodniczący Polskiego Związku Emerytów i Rencistów (PZER) witając licznie przybyłych członków Związku, współorganizatorów oraz gości. Następnie podsumowano ubiegły rok działalności sieradzkiego PZER.
Kolejnym punktem programu było wystąpienie przedstawicielki sieradzkiego Inspektoratu ZUS, Jolanty Winczewskiej, zastępcy naczelnika Wydziału Emerytalno-Rentowego.
- Spotkaliśmy się dziś w Starostwie Powiatowym w bardzo licznym gronie emerytów i rencistów z Polskiego Związku Emerytów i Rencistów. Była to świetna okazja, żeby przedstawić informacje o świadczeniach dla osób z niepełnosprawnością. W maju i w czerwcu obchodzimy w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, Dni Osób z Niepełnosprawnością. Rozmawialiśmy zatem o świadczeniu wspierającym, o świadczeniu uzupełniającym dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji i o dodatku pielęgnacyjnym - informuje Jolanta Winczewska.
Na miejscu dostępne było także stanowisko ZUS, przy którym dyżurowali eksperci.
- Dla naszych uczestników przygotowaliśmy dziś krótki referat na temat wypłacanych świadczeń przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, ale także zorganizowaliśmy stanowisko informacyjne, na którym promowaliśmy elektroniczne formy kontaktu z ZUS i rezerwowanie wizyt. Osoby zainteresowane mogły też zarejestrować swój profil na e-ZUS-ie i skorzystać z porad naszych pracowników z obszaru świadczeń - mówi Katarzyna Mołas, dyrektor II Oddziału ZUS w Łodzi.
W spotkaniu uczestniczyły również przedstawicielki Komendy Powiatowej Policji, które mówiły o cyberbezpieczeństwie seniorów. Uroczystość uświetnił występ zespołu "Akord" ze Spółdzielczego Domu Kultury.
Komentarze
Więcej informacji
Łódzki Dom Kultury i Zduńska Wola z porozumieniem
Dzisiaj, 14:09:59
Zduńska Wola formalizuje współpracę z Łódzkim Domem Kultury. Podpisano porozumienie, które będzie skutkowało wspólnymi działaniami w zakresie inicjowania i realizowania działań kulturalnych.
Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji
Dzisiaj, 16:00:22
Dzisiaj nadaliśmy ostatnią przed wakacyjną przerwą Posesję. Naszym gościem był Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli, z którym rozmawialiśmy m.in. jutrzejszej sesji absolutoryjnej. Nie brakowało też licznych pytań od naszych słuchaczy.
Opieka koordynowana w Łódzkiem
Dzisiaj, 13:31:52
Opieka koordynowana działa od 1 października 2022 r. W Łódzkiem w styczniu 2023 r. było zaledwie 42 placówki, które przystąpiły do projektu. Rok później było już ich 158, a w styczniu 2025- 211 placówek. Obecnie opieką koordynowaną w województwie łódzkim objętych jest 2 300 000 pacjentów, czyli około 70 proc. wszystkich zadeklarowanych pacjentów.

Dodaj komentarz