Budżet Obywatelski Województwa Łódzkiego - rusza głosowanie
W poniedziałek, 1 czerwca, rozpoczyna się głosowanie w Budżecie Obywatelskim Województwa Łódzkiego. W tegorocznej edycji do głosowania dopuszczonych zostało 339 projektów. Od zawodów sportowych, przez wydarzenia kulturalne, spotkania artystyczne, badania profilaktyczne, międzypokoleniowe pikniki i warsztaty, szkolenia i kina letnie, po mniejsze i większe inwestycje w całym regionie.
Najwięcej projektów jest w subregionie piotrkowskim - mieszkańcy będą mogli wybierać spośród 73 zadań. Drugie miejsce na podium zajęła Łódź z 71 projektami, a trzecie - subregion sieradzki, gdzie liderzy złożyli 65 zadań. W subregionach łódzkim i skierniewickim jest odpowiednio 65 i 41 dopuszczonych do głosowania projektów. W puli wojewódzkiej znalazło się 27 zadań.
Nadszedł czas, by wspólnie zadecydować na co Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego wyda 8 mln złotych. Od 1 czerwca do 13 lipca mieszkańcy będą mogli wybierać najlepsze ich zdaniem projekty. W tym roku każdy, niezależnie od wieku ma aż trzy głosy - dwa na zadania subregionalne, obejmujące kilka powiatów i jeden na zadania o charakterze wojewódzkim.
Jak zagłosować?
Na projekty będzie można zagłosować zagłosować na stronie: bo.lodzkie.pl Tam też znajdziesz wszystkie zadania wraz z opisami. Zajmie to zaledwie kilka minut, a przyniesie realny efekt - setki zrealizowanych w regionie inicjatyw, o które prosili sami mieszkańcy.
Od 1 do 31 czerwca dostępne będzie też głosowanie w tradycyjnej papierowej formie.
Więcej informacji
Balcerzak Cup w Pałacu Prezydenckim. Zwycięskie drużyny spotkały się z Pierwszą Damą
Wczoraj, 22:17:33
Zawodniczki KKS Lech Poznań oraz zawodniczki i zawodnicy Warty Sieradz, czyli zwycięzcy tegorocznej edycji turnieju Balcerzak Cup, gościli w Pałacu Prezydenckim. Młodzi sportowcy spotkali się z Pierwszą Damą Martą Nawrocką, zwiedzili pałacowe wnętrza i przeżyli dzień, który na długo zostanie w ich pamięci.
Łódzki Dom Kultury i Zduńska Wola z porozumieniem
Wczoraj, 14:09:59
Zduńska Wola formalizuje współpracę z Łódzkim Domem Kultury. Podpisano porozumienie, które będzie skutkowało wspólnymi działaniami w zakresie inicjowania i realizowania działań kulturalnych.
Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji
Wczoraj, 16:00:22
Dzisiaj nadaliśmy ostatnią przed wakacyjną przerwą Posesję. Naszym gościem był Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli, z którym rozmawialiśmy m.in. jutrzejszej sesji absolutoryjnej. Nie brakowało też licznych pytań od naszych słuchaczy.
Dodaj komentarz