Targi po raz 34 w Kościerzynie
Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach OT w Kościerzynie zaprosił w minioną sobotę i niedzielę na dwudniowe weekendowe Targi Rolniczo - Ogrodnicze. Jak co roku impreza przyciągnęła setki wystawców i tysiące zwiedzających.
Tegoroczna edycja tych targów należała do rekordowych chociażby pod względem liczby wystawców zlokalizowanych w kilku sektorach. To maszyny rolnicze, ale też szeroko rozumiana branża około rolnicza. Dużą popularnością jak co roku cieszył się kiermasz roślin i sadzonek. Po raz pierwszy w Kościerzynie była m.in. strefa poświęcona pszczelarstwu. Zainteresowani mogli też zajrzeć na poletka demonstracyjne z kilkudziesięcioma odmianami ziemniaków, czy do słynnej już kościerzyńskiej winnicy. Gospodarze tego terenu postawili w tym roku także na nowość, czyli arbuzy.
- Ziemia Sieradzka to region typowo rolniczy i zdecydowanie warto ją promować. I to czynimy chociażby na poziomie ministerialnym, ale też poprzez Sejmik Województwa Łódzkiego, którego jestem przecież radnym. Tutaj chodzi przede wszystkim o eksport produktów tak roślinnych, jak i zwierzęcych - podkreślił Adam Nowak, Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Tegoroczne 34. Targi Rolniczo - Ogrodnicze w Kościerzynie to również strefa Smakuj Regionalne, koła i stowarzyszenia kobiet wiejskich, ale też część artystyczna i liczne atrakcje dla najmłodszych.
- Mamy rekordową liczbę ponad 240 wystawców. Promujemy także lokalnych producentów rolnych, a zwiedzającym dajemy okazje do oglądania, podziwiania, smakowania i kupowania. Jak zawsze całość uświetnia u nas co roku część artystyczna z kapelami i zespołami biesiadnymi. Już myślimy o przyszłorocznej trzydziestej piątej edycji naszych targów - powiedział Józef Kopciuch, dyrektor Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach.
Komentarze
Więcej informacji
Balcerzak Cup w Pałacu Prezydenckim. Zwycięskie drużyny spotkały się z Pierwszą Damą
Wczoraj, 22:17:33
Zawodniczki KKS Lech Poznań oraz zawodniczki i zawodnicy Warty Sieradz, czyli zwycięzcy tegorocznej edycji turnieju Balcerzak Cup, gościli w Pałacu Prezydenckim. Młodzi sportowcy spotkali się z Pierwszą Damą Martą Nawrocką, zwiedzili pałacowe wnętrza i przeżyli dzień, który na długo zostanie w ich pamięci.
Łódzki Dom Kultury i Zduńska Wola z porozumieniem
Wczoraj, 14:09:59
Zduńska Wola formalizuje współpracę z Łódzkim Domem Kultury. Podpisano porozumienie, które będzie skutkowało wspólnymi działaniami w zakresie inicjowania i realizowania działań kulturalnych.
Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji
Wczoraj, 16:00:22
Dzisiaj nadaliśmy ostatnią przed wakacyjną przerwą Posesję. Naszym gościem był Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli, z którym rozmawialiśmy m.in. jutrzejszej sesji absolutoryjnej. Nie brakowało też licznych pytań od naszych słuchaczy.
Dodaj komentarz