Życiówki w Spale, medale w Szczecinku
<p>Lekkoatleci z naszego regionu z powodzeniem startowali na Mistrzostwach Województwa Łódzkiego U18 i U20 w Spale. Medale zdobyli też reprezentanci klubu PARK Zduńska Wola, którzy startowali w Szczecinku na mistrzostwach Polski Stowarzyszenia Sprawni Razem.</p>
W Spale znakomity wynik w trójskoku osiągnął Stanisław Głogowski (PARK). Znacznie poprawił rekord życiowy - 14.42 m (poprzednia życiówka: 14.09 m) i sięgnął po złoty medal. Osiągnął przy tym minimum na mistrzostwa Europy juniorów młodszych.
W rzucie młotem (4 kg) bardzo dobry start zaliczyła Gabriela Skalska. Młociarka PARK-u zwyciężyła z wynikiem 50.70 m. W tej samej konkurencji, tyle że wśród mężczyzn (młot o wadze 5 kg) zwyciężył Franciszek Mes z MKS- Zduńska Wola. Pierwszy raz w karierze pokonał barierę 60 metrów - 60.36 m. Ponadto był trzeci w pchnięciu kulą - 11.19 m.
Rownież w konkurencjach biegowych nie brakowało sukcesów. Na 800 m dwie pierwsze pozycje zajęły zawodniczki klubu LKS MOSiR Sieradz. Wygrała Oliwia Orzechowska (2:18.59 - rekord życiowy) przed Różą Skotnicką (2:21.48). Na 100 m U18 zwyciężył Ksawery Stępień (PARK) - 11.15 s. (rekord życiowy). W biegu na 400 m najlepsza była jego klubowa koleżanka Antonina Czachorowska (58.82 s.). W tej samej konkurencji na trzecim stopniu podium stała kolejna zawodniczka PARK-u Małgorzata Celeban (400 m - 59.69 s.; życiówka). W biegu na 200 m druga była Maja Kaczmarek z klubu LKS MOSiR (25.37 s.). Złoto w biegu na 100 m U18 zdobyła Zduńskowolanka reprezentująca MKS Aleksandrów Łódzki Aleksandra Wróblewska (12.53 s.).
Warto wyróżnić też Zduńskowolanina Adama Łukomskiego (AZS AWF Wrocław). Na Memoriale Klausa Czecha w Gliwicach wygrał w biegu na 100 m i osiągnął najlepszy swój wynik w sezonie - 10 sekund i 52 setne. Startowała też Sieradzanka Hanna Piątkowska (Agros Żary), która ze swoim nowym klubem zdobyła brązowy medal mistrzostw w sztafetach mieszanych na dystansie 4x400 m U20.
Z kolei na rozgrywanych w Szczecinku mistrzostwach Polski Sprawni Razem zawodnicy PARK-u zdobyli pięć medali. Trzykrotnie na podium stał Kacper Grabiasz, który wygrał konkurs rzutu młotem i był trzeci w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem. Łukasz Poluszczyk miał srebro w rzucie oszczepem, a Albert Uciński brąz w rzucie młotem. Trenerem zawodników jest Tomasz Szewczyk.
Komentarze
Więcej informacji
Balcerzak Cup w Pałacu Prezydenckim. Zwycięskie drużyny spotkały się z Pierwszą Damą
Wczoraj, 22:17:33
Zawodniczki KKS Lech Poznań oraz zawodniczki i zawodnicy Warty Sieradz, czyli zwycięzcy tegorocznej edycji turnieju Balcerzak Cup, gościli w Pałacu Prezydenckim. Młodzi sportowcy spotkali się z Pierwszą Damą Martą Nawrocką, zwiedzili pałacowe wnętrza i przeżyli dzień, który na długo zostanie w ich pamięci.
Łódzki Dom Kultury i Zduńska Wola z porozumieniem
Wczoraj, 14:09:59
Zduńska Wola formalizuje współpracę z Łódzkim Domem Kultury. Podpisano porozumienie, które będzie skutkowało wspólnymi działaniami w zakresie inicjowania i realizowania działań kulturalnych.
Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji
Wczoraj, 16:00:22
Dzisiaj nadaliśmy ostatnią przed wakacyjną przerwą Posesję. Naszym gościem był Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli, z którym rozmawialiśmy m.in. jutrzejszej sesji absolutoryjnej. Nie brakowało też licznych pytań od naszych słuchaczy.
Dodaj komentarz