Wędkarski Dzień Dziecka nad zbiornikiem Kolasa
Z okazji Dnia Dziecka Koło PZW "Boleń" w Sieradzu zorganizowało tradycyjny Piknik Wędkarski dla najmłodszych miłośników wędkarstwa. Wydarzenie odbyło się nad zbiornikiem Kolasa w Rudzie, którym koło opiekuje się już od 12 lat.
Akwen jest dzierżawiony od Nadleśnictwa Poddębice. W ubiegłym roku przeprowadzono tam szereg prac modernizacyjnych, m.in. remont wjazdu, umocnienie brzegów oraz instalację punktu poboru wody dla straży pożarnej.
Do trwających półtorej godziny zawodów wędkarskich zgłosiło się 24 dzieci. Pogoda dopisała, a ryby chętnie współpracowały z młodymi wędkarzami. W wielu przypadkach opiekunowie musieli pomagać przy holowaniu i podebieraniu większych okazów, co dostarczało uczestnikom wielu emocji.
Po zakończeniu rywalizacji komisja sędziowska zważyła wszystkie złowione ryby. Każdy z zawodników z niecierpliwością obserwował wskazania wagi, a największe okazy wywoływały okrzyki zachwytu i gratulacje.
Wyniki zawodów:
Alicja Grobelna - 4040 g (największa ryba: 58,1 cm)
Adam Jakubowiak - 2720 g (47,5 cm)
Antoni Mroczek - 2350 g (43,8 cm)
Krzysztof Piróg - 2265 g (46,9 cm)
Bartosz Gwizdała - 2115 g
Kacper Grzelak - 1510 g
Ksawery Bartosik - 670 g
Jan Kozera - 650 g
Nikodem Wira - 620 g
Jadwiga Florko - 500 g
Dorota Ślęzak - 235 g
Zuzanna Gwizdała - 230 g
Bartosz Kokoszka - 165 g
Michał Jakubowiak - 165 g
Jakub Kokoszka - 160 g
Tymon Kozera - 150 g
Zofia Modranka - 140 g
Bartłomiej Mroczek - 130 g
Katarzyna Gwizdała - 110 g
Adam Kuś - 85 g
Antonina Modranka - 80 g
Ada Krystkiewicz - 35 g
Daria Filipczak - 25 g
Nadia Filipczak - 25 g
Dla młodszych uczestników przygotowano dodatkowe konkurencje, w tym połów ryb na magnes oraz rzuty piłkami do tarczy.
Po sportowych emocjach na wszystkich czekał poczęstunek. Uczestnicy mogli skosztować grillowanej kiełbasy, kaszanki, lodów, słodyczy, napojów oraz domowych ciast przygotowanych przez rodziców.
Każde dziecko otrzymało nagrodę, upominek oraz pamiątkowy medal. Wyróżnienia wręczali starosta sieradzki Mariusz Bądzior, prezes PKS Sieradz Sławomir Gozdalik, a także przedstawiciele Zarządu Koła "Boleń", Zarządu Okręgu PZW w Sieradzu oraz Rady Młodzieży.
Piknik po raz kolejny pokazał, że wędkarstwo może być doskonałą formą aktywnego spędzania czasu, integracji i nauki szacunku do przyrody. Organizatorzy już dziś zapraszają wszystkich młodych pasjonatów nad wodę na kolejną edycję wydarzenia w przyszłym roku.
Komentarze
Więcej informacji
W regionie powstaną nowe ekopracownie
Dzisiaj, 11:57:35
W siedzibie Starostwa Powiatowego w Sieradzu podpisano dziś 20 umów dotyczących wsparcia finansowego na tworzenie nowoczesnych ekopracowni. Porozumienia zostały zawarte pomiędzy Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi a jednostkami samorządu terytorialnego z powiatów sieradzkiego, łaskiego, poddębickiego i zduńskowolskiego.
Wójt Gminy Zduńska Wola Antoni Wujda z wotum zaufania i absolutorium
Dzisiaj, 10:59:26
Podczas XXX sesji Rady Gminy Zduńska Wola radni udzielili wójtowi Gminy Zduńska Wola Antoniemu Wujdzie wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2025 rok. W obu głosowaniach radni byli jednomyślni.
Cudzoziemiec wpadł podczas akcji Trzeźwość
Dzisiaj, 10:25:37
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sieradzu w ramach działań "Trzeźwość" zatrzymali obywatela Uzbekistanu. 42-latek kierował Volkswagenem mając w organizmie 1,6 promila alkoholu, łamiąc jednocześnie sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Dodaj komentarz