Wędkarski Dzień Dziecka nad zbiornikiem Kolasa
Z okazji Dnia Dziecka Koło PZW "Boleń" w Sieradzu zorganizowało tradycyjny Piknik Wędkarski dla najmłodszych miłośników wędkarstwa. Wydarzenie odbyło się nad zbiornikiem Kolasa w Rudzie, którym koło opiekuje się już od 12 lat.
Akwen jest dzierżawiony od Nadleśnictwa Poddębice. W ubiegłym roku przeprowadzono tam szereg prac modernizacyjnych, m.in. remont wjazdu, umocnienie brzegów oraz instalację punktu poboru wody dla straży pożarnej.
Do trwających półtorej godziny zawodów wędkarskich zgłosiło się 24 dzieci. Pogoda dopisała, a ryby chętnie współpracowały z młodymi wędkarzami. W wielu przypadkach opiekunowie musieli pomagać przy holowaniu i podebieraniu większych okazów, co dostarczało uczestnikom wielu emocji.
Po zakończeniu rywalizacji komisja sędziowska zważyła wszystkie złowione ryby. Każdy z zawodników z niecierpliwością obserwował wskazania wagi, a największe okazy wywoływały okrzyki zachwytu i gratulacje.
Wyniki zawodów:
Alicja Grobelna - 4040 g (największa ryba: 58,1 cm)
Adam Jakubowiak - 2720 g (47,5 cm)
Antoni Mroczek - 2350 g (43,8 cm)
Krzysztof Piróg - 2265 g (46,9 cm)
Bartosz Gwizdała - 2115 g
Kacper Grzelak - 1510 g
Ksawery Bartosik - 670 g
Jan Kozera - 650 g
Nikodem Wira - 620 g
Jadwiga Florko - 500 g
Dorota Ślęzak - 235 g
Zuzanna Gwizdała - 230 g
Bartosz Kokoszka - 165 g
Michał Jakubowiak - 165 g
Jakub Kokoszka - 160 g
Tymon Kozera - 150 g
Zofia Modranka - 140 g
Bartłomiej Mroczek - 130 g
Katarzyna Gwizdała - 110 g
Adam Kuś - 85 g
Antonina Modranka - 80 g
Ada Krystkiewicz - 35 g
Daria Filipczak - 25 g
Nadia Filipczak - 25 g
Dla młodszych uczestników przygotowano dodatkowe konkurencje, w tym połów ryb na magnes oraz rzuty piłkami do tarczy.
Po sportowych emocjach na wszystkich czekał poczęstunek. Uczestnicy mogli skosztować grillowanej kiełbasy, kaszanki, lodów, słodyczy, napojów oraz domowych ciast przygotowanych przez rodziców.
Każde dziecko otrzymało nagrodę, upominek oraz pamiątkowy medal. Wyróżnienia wręczali starosta sieradzki Mariusz Bądzior, prezes PKS Sieradz Sławomir Gozdalik, a także przedstawiciele Zarządu Koła "Boleń", Zarządu Okręgu PZW w Sieradzu oraz Rady Młodzieży.
Piknik po raz kolejny pokazał, że wędkarstwo może być doskonałą formą aktywnego spędzania czasu, integracji i nauki szacunku do przyrody. Organizatorzy już dziś zapraszają wszystkich młodych pasjonatów nad wodę na kolejną edycję wydarzenia w przyszłym roku.
Komentarze
Więcej informacji
Pomóż Marcelowi zdobyć lek, który może go uratować
Dzisiaj, 13:55:58
Apel o pomoc dla Marcela Trzcińskiego ze Zduńskiej Woli. 2-letni chłopiec choruje na dystrofię mięśniowa Duchenne'a. To rzadka, okrutna i postępująca choroba genetyczna, która dzień po dniu odbiera dziecku siłę w mięśniach. Trwa zbiórka pieniędzy na bardzo kosztowne leczenie Marcela.
Mroczne sekrety Zduńskiej Woli w Sieradzu
Dzisiaj, 13:28:29
Biblioteka powiatowa w Sieradzu zaprasza jutro na spotkanie z Markiem Miśkiewiczem, autorem kryminału "W mordę". To mroczna opowieść osadzona w powojennej Zduńskiej Woli.
Magistrat ogłosił przetarg na budowę instalacji OZE na terenie Sieradza
Dzisiaj, 11:09:19
Projekt pn. "Budowa instalacji OZE na terenie gminy Miasto Sieradz" realizowany jest w ramach Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Sieradz - Zduńska Wola - Łask 2022-2030 i obejmuje kompleksowe zaprojektowanie i wybudowanie instalacji fotowoltaicznej z magazynami energii, oraz bez magazynów energii, pomp ciepła oraz kolektorów słonecznych.

Dodaj komentarz