02.06.2026 12:59:52 (Aktualizacja: 08.06.2026 06:27:46)
Sieradz

Czas na drugi etap inwestycji

Uwaga kierowcy w Sieradzu, od dziś (08.06.br.) będą kolejne zmiany w organizacji ruchu drogowego w mieście. Chodzi o remontowany odcinek ul. Jana Pawła II będący fragmentem drogi wojewódzkiej nr 482.

(fot. arch. PRDiM Czartki)

Jak informuje wykonawca inwestycji, czyli Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych w Czartkach jutro ruszy tam drugi etap inwestycji. To oznacza, że od tego momentu w ulicę Jana Pawła II nie da się zjechać ulicami Górka Kłocka oraz Skrzetuskiego, czyli z osiedla Hetmańskiego. Sugerowane objazdy na załączonej mapce.

Na remontowanym odcinku Jana Pawła II będzie obowiązywał ruch wahadłowy sterowany ręcznie przez pracowników wykonawcy robót. Już teraz PRDiM ostrzega kierowców przed możliwymi korkami. Szacuje się, że ten etap prac potrwa około tygodnia. Frezowana będzie stara i potem układana nowa nawierzchnia jezdni.

Dodaj komentarz

×

Komentarze

Do coś tam zielonego
10.06.2026 09:34:27
Typowy wyborca PiS lepszy sort prawdziwy katolik nad patryjota ludzki pan i tak tego nie zrozumie on rozumie tylko przekaz TVP Republika socjotechnika PiS jest niesamowita kierowana do ściśle wybranej grupy społecznej o określonym poziomie intelektualnym i wykształceniu. Atak na innych szukanie wszędzie wrogów . Szczycie na innych o innym sposobie życia to normalne . Jak naj dalej od tych ludzi daje poczucie spokoju i radości z życia w naszym pięknym kraju. Im nigdy nic nie pasuje.To oportuniści społeczni. Nie bo nie.Grupa nie reformowalna .
pin i zielony
09.06.2026 21:26:19
80 lat bez wojny i Rodowity, do pini i zielony - to ten sam intelektualny geniusz, .... ortograficzny też. Fan, znawaca i wielbiciel kultury typu Jaś Kapela czy bohomazy Gosi Bartosik. Wspólczensa elyta od Tuska.
Do pini i zielony
09.06.2026 08:41:55
Prawda boli. Nie potraficie przyjąć faktów . Reagujecie atakiem złości Jak już nie macie co wymyśleć to uderzacie w ortografię kulture sztukę wykształcenie . No bo co macie przedstawić . Wutykacie ludziac ortografie a wasi redaktorzy w waszej nad prawdziwej nad patryjotycznej telewizji i ich rodziny załatwiają sobie szkoły i wykształcenie oszustwem w waszej fabryce pisowskich intelektualistów . Wykształciły.
Do Rodowity
09.06.2026 08:03:24
Ty zamiast się rozpisywać o PiSie to byś sobie słownik ortograficzny lepiej kupił. Na naukę nigdy nie jest za późno. :)
pin i zielony do "80 lat bez wojny "
09.06.2026 06:16:23
Za Tuska taki sam rozwój jak z Twoją ortografią .... zatrzymał się u podstaw. To ja dziękuję za takich rozwinietych.... widać kto popiera Tuska... sztywny elektorat byłej ochotniczej milicji obywatelskiej
Rodowity
08.06.2026 21:49:06
Sieradz to gniazdo PiS. Ludności napływowej z okolicznych wiosek i ich spadkobierców intelektualnych Im ciągle coś nie pasuje Ciagle źle ale żaden z nich nic nie zrobił w swoim rzyciu dla naszej miejscowości dla naszego kraju Polski chłop narzekał narzeka i będzie narzekac ma to w genach a miuńczenie wyssał z mlekiem matki.
Do Stach
08.06.2026 21:47:35
No i co z tego Stachu?
80 lat bez wojny. Bogactwo i rozwuj
08.06.2026 21:44:41
Ludzie sztywnego elektoratu czy wy potraficie w rzyciu coś innego od miunczenie i skomlenia. Jeszcze kilka dekad temu mieliście słomę na stodołach Dziś bogactwo na wsi się wylewa.Wszystko za darmo do wszystkiego dopłaty .Jedno się u chłopów nie zmienia miunczenie narzekanie i skomlenie Tak jak obecnie jest dobrze w Polsce to jeszcze w historji nie było. Jak się zmieni władza na PiS sami się przekonacie sami przylozycie rękę do upadku naszego kraju. A chłopski syn i tak będzie skomleć ma to w genach.
stach
08.06.2026 11:43:51
Asfalt? Czy ty mentalnie nie jesteś jeszcze głęboko w komunie? Współczesny asfalt to zaawansowana technologicznie mieszanka mineralno-asfaltowa, tzw. asfaltobeton, w której lepiszcze jest modyfikowane polimerami i gumą ze zużytych opon. Dzisiejsze drogi są projektowane z myślą o maksymalnej trwałości, odporności na powstawanie kolein oraz mniejszym wpływie na środowisko
Kolega kolegi
08.06.2026 09:38:05
A będzie konferencja prasowa radnych, wojewody, prezydenta... z wylania kilometra asfaltu na już istniejącą drogę? Dla kolegi pytam.
Do mamy..
07.06.2026 18:25:39
Dobre , podoba mi się. Za Pisiorów to było modne hasło w kabarecie. Teraz też pasuje do bólu. Miernoty nami rządzą. Od ok 20 lat coraz gorzej, a ty głosuj na nich chłopku. . tfu!!
kk
07.06.2026 15:30:09
Tekst mówi, że nie da się na ul. Jana Pawła II z ulicy Górka Kłodzka a grafiki pokazują jakoby przejazd był w obie strony. Trzeba z lupą wypatrzyć, że to jednak objazd jedynie do ulicy Górka Kłodzka, która ma znaczenie marginalne. Proszę o umieszczenie na grafice objazdu na rondo przy obwodnicy bo to droga wylotowa i tu jest głównie ruch samochodowy. Proszę tez przenieść na grafice znak zakazu wjazdu z ulicy Wołodyjowskiego na inne pole, np. ogródki działkowe, bo sugeruje, że tą ulica nie będzie przejazdu.
SIERADZANKA
07.06.2026 14:04:59
A może by Pan Prezydent i władze ,które rządzą pomyśleli o budowie schronów?
do Wstyd
07.06.2026 12:12:05
A co dla Sieradza zrobił Twój wspaniały PiS i prezydent Osiewała?
u
07.06.2026 11:52:38
Te INWESTYCJE za Tuska powalają na kolana.
No
07.06.2026 10:02:50
Taki ten rysunek zagmatwany , że nie wiem jak na przykład wyjechać na Złoczew.
Mamy
07.06.2026 09:40:59
Dobry rząd, wspaniałych fachowców, gospodarka idzie do przodu , ludziom żyje się coraz lepiej a drogę budujo.. he.
Zapamiętajcie
07.06.2026 08:55:35
Bez chodników. Tak Walczak chce się pewnie zemścić na Sieradzu że nie został znów prezydentem Pabichem.
Aaaa
05.06.2026 09:54:27
To się da objechać przez Reymonta lub Sienkiewicza. A była już mowa by wypowiedzieć wojnę Niderlandom i poddać się na drugi dzień. Byłoby lepiej.
Do Wstyd
03.06.2026 11:57:02
Potrafisz w ogóle rozróżnić remont od przebudowy?
Co w życiu jest najważniejsze
03.06.2026 11:06:47
.1 Jechacć rowerem z z centrum Sieradza ul.JP II do Kłocka ,2- do Charłupii Małej, 3.-do Zapusty,4 od ul.Uniejowskiej do Stawiszcza to ryzyko utraty zycia. Ale przecież politycy rowerami tymi trasami nie jeżdżą . Nikt nie mówi ,że nie nalezy modernizować ulic ,ale najpierw powinno się mysleć o tych najmniej chronionych , rowerzystów, młodzieży , która musi dojechać do szkoły rowerem, Byłem w Holendii i widzialem nawet na wsiach ,że obok ulicy , w odległości kilku metrów od ulicy są szerokie ścieżki rowerowe , a młodzież całymi grupami jedzie rowerami. Czy wy politycy, drogowcy tego nie widzicie?
Wstyd
03.06.2026 08:24:44
Bez chodników i ścieżki rowerowej. Szczytowe osiągnięcie Władz Platformy z łodzi i pani Ryl. Traktują Sieradz jak wieś
Stanisław
02.06.2026 22:54:19
A kiedy będzie remontowana ulica Zakładników i Zachodnia, tam rowerem spokojnie nie można jechać a co dopiero autem ! To co zrobili ostatnio to woła o pomstę.
Stanisław
02.06.2026 22:54:14
A kiedy będzie remontowana ulica Zakładników i Zachodnia, tam rowerem spokojnie nie można jechać a co dopiero autem ! To co zrobili ostatnio to woła o pomstę.

Więcej informacji

Zduńska Wola

Łódzki Dom Kultury i Zduńska Wola z porozumieniem

Dzisiaj, 14:09:59

Zduńska Wola formalizuje współpracę z Łódzkim Domem Kultury. Podpisano porozumienie, które będzie skutkowało wspólnymi działaniami w zakresie inicjowania i realizowania działań kulturalnych.

0
Zduńska Wola

Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji

Dzisiaj, 16:00:22

Dzisiaj nadaliśmy ostatnią przed wakacyjną przerwą Posesję. Naszym gościem był Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli, z którym rozmawialiśmy m.in. jutrzejszej sesji absolutoryjnej. Nie brakowało też licznych pytań od naszych słuchaczy.

0
region

Opieka koordynowana w Łódzkiem

Dzisiaj, 13:31:52

Opieka koordynowana działa od 1 października 2022 r. W Łódzkiem w styczniu 2023 r. było zaledwie 42 placówki, które przystąpiły do projektu. Rok później było już ich 158, a w styczniu 2025- 211 placówek. Obecnie opieką koordynowaną w województwie łódzkim objętych jest 2 300 000 pacjentów, czyli około 70 proc. wszystkich zadeklarowanych pacjentów.

0
Nasze Radio 104,7 FM
Co teraz?
On Air
06:24
Life
Des'ree
Nasze Radio 92,1 FM... nostalgicznie!
Co teraz?
On Air
17:42
Z Tamtej Strony Lądu
No To Co
Nowy odcinek
Giełda Ogłoszeń Drobnych
z dnia 23.06.2026
Giełda Ogłoszeń Drobnych - 23.06.2026
Posłuchaj i zobacz transkrypcję → Wszystkie odcinki
00:00 00:00
24.06.2026 Rozmowa dotycząca występu Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk w Sieradzu i zmian w organizacji ruchu
24.06.2026 Na co uważać podczas upałów ? - rozmowa z M. Spławskim, lekarzem z Przychodni Alfa w Sieradzu
24.06.2026 Czarna niedziela nad wodą w Jeziorsku. Rozmowa z Patrykiem Sokalem, prezesem WOPR WŁ
24.06.2026 Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji cz.2
24.06.2026 Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji cz.1

Co, gdzie, kiedy

24.06.2026
Spotkanie z Lekarzem Marcinem Sowińskim
Kawiarnia Nasze Niebo w Mieście, Zduńska Wola ul. Łaska 88
27.06.2026
Koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk"
Rynek w Sieradzu
Wystawa modeli z klocków kontrukcyjnych
Ochotnicza Straż Pożarna w Zduńskiej Woli, ul. Dąbrowskiego 4
IV Bieg Śladami Powstańców 1863 r.
Stadion Gminny w Sędziejowicach
28.06.2026
I Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Wróblew
Gminny Ośrodek Kultury we Wróblewie
Wystawa modeli z klocków kontrukcyjnych
Ochotnicza Straż Pożarna w Zduńskiej Woli, ul. Dąbrowskiego 4
XIII Letnia Akademia Opery, Operetki i Musicalu
Plac przy Klasztorze OO. Bernardynów w Warcie
Kwesta na rzecz renowacji historycznych nagrobków
Cmentarz Parafialny w Rossoszycy
Więcej...








Lista przebojów HitFM Naszego Radia
1
Kuba i Kuba
Stygnie lato
2
Mrozu
Nie ma miejsca jak dom
3
Męskie Granie Orkiestra, Igor Herbut, Zalia, Vito Bambino
Nareszcie
Nasze Radio 104,7 FM
🎵 Ładowanie...