Wielkie motoryzacyjne święto w Sieradzu! Piknik "Bezpieczne Wakacje"

Dziś Sieradz zamienił się w regionalną stolicę motoryzacji! Wspólnie z Team 50 i wieloma innymi partnerami zorganizowaliśmy dla Was piknik profilaktyczno-motoryzacyjny pod hasłem "Bezpieczne Wakacje". Dziękujemy, że byliście z nami!
Całe wydarzenie na terenie ODTJ Sieradz i na ulicy Sikorskiego zostało zorganizowane we współpracy z Team 50, Sieradzkim Stowarzyszeniem Sportu Motorowego. Fani szybkiej, ale kontrolowanej jazdy mogli emocjonować się III rundą Moto Challenge na ODTJ (Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy).
Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 9:00 konkursem zręczności kierowców, podczas którego dostępne były Rally Taxi sportowymi samochodami. Można też było zasiąść na fotelu pilota w supersamochodach Fundacji Fun&Drive. Odbyły się też konkursy: na najgłośniejszy wydech, limbo dla najniższego samochodu oraz na najstarszy pojazd na zlocie.
Na miejscu prowadzona była też zbiórka charytatywna na rzecz Mikołaja Janiaka.
Na ten jeden dzień cała ulica Sikorskiego w Sieradzu została wyłączona z ruchu ( w godz. od 9:00 do 18:00).
Na miejscu pojawili się wystawcy związani z branżą motoryzacyjną, a przestrzeń miejska wypełniła się niesamowitymi samochodami. Było na co popatrzeć i o czym porozmawiać z ekspertami!
Bezpieczeństwo przede wszystkim - mocni partnerzy akcji.
Piknik rozpoczął się w południe, dostarczył nie tylko motoryzacyjnych emocji, bo wraz z partnerami postawiliśmy na edukację przed zbliżającym się sezonem urlopowym. Na miejscu mogliście spotkać wystawców, którzy przygotowali masę pokazów ( symulacja wypadku czy zatrzymania na drodze) i praktycznej wiedzy. Na miejscu można też było oznakować rowery. Byli z nami:
- Komenda Powiatowa Policji w Sieradzu,
- 15. Sieradzka Brygada Łączności,
- Wojskowe Centrum Rekrutacji w Sieradzu,
- Straż Miejska,
- Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie,
- Państwowa Straż Pożarna oraz Ochotnicza Straż Pożarna,
- Ratownictwo Medyczne.
Swoje stoiska mieli też:
- Tacho & CB Serwis (kompleksowe wsparcie dla transportu),
- "Auto - Margo" OSK Marek Szcześniak,
- Med Rook (w ich namiocie dowiecie się jak skutecznie tamować krwotoki, ratownicy medyczni pokażą jak założyć opaskę uciskową i jak uratować życie osobom poszkodowanym w wypadkach),
- Startex (akumulatory i ich zasady działania, alternatory i rozruszniki, firma działa w Sieradzu i w Złoczewie).
Nie brakowało też dealerów samochodowych, samochody pokazali:
- Toyota Sieradz,
- Chery Evercar ze Zduńskiej Woli,
- Baic Reco Kaźmierczak.
O zdjęcia z pikniku zadbał niezawodny Mateusz Kuta (Shotem).
Za współpracę dziękujemy firmie Ross ( Ross - Pomoc Drogowa "Ross" Assistance Transport Pojazdów Osobowych / Busów / Ciężarowych/ Autobusów/ Maszyn Rolniczych/ Budowlanych / Transport Międzynarodowy ). Firma dostarczyła samochód do inscenizacji wypadku, a auto przygotowała firma Matusiak (skup i odbiór złomu, recykling pojazdów).
Podczas pikniku mieliście okazję dowieć się, jak bezpiecznie podróżować, jak reagować w sytuacjach kryzysowych i zobaczyć z bliska profesjonalny sprzęt ratunkowy oraz wojskowy w akcji.
Piknik patronatem objął prezydent Miasta Sieradza Paweł Osiewała.
Piknik nie mógł by się odbyć bez sponsorów:
- Autoserwis Majewscy i Gryga z Sieradza - kompleksowa naprawa samochodów osobowych i dostawczych
- oraz Bank Spółdzielczy w Sieradzu - razem budujemy przyszłość.
Dziękujemy, że byliście z nami. Jutro na naszej antenie nadamy relację z tego wydarzenia.
Komentarze
Więcej informacji
Czarna niedziela nad wodą w Jeziorsku
Wczoraj, 15:12:04
Tragiczny bilans niedzielnych zdarzeń nad zbiornikiem wodnym Jeziorsko. Doszło tam do bardzo poważnych zdarzeń, które pokazują, jak niebezpieczny potrafi być żywioł, jakim jest woda. W miejscowości Brodnia (gm. Pęczniew) z wody wyłowiono ciało mężczyzny. Drugie zdarzenie dotyczyło mężczyzny, który skoczył do wody z tamy.
Groźny wypadek na hulajnodze elektrycznej. Ranne dwie 14-latki
Wczoraj, 13:43:27
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Zduńskiej Woli. Dwie nastolatki, jadąc niezgodnie z przepisami na jednej hulajnodze elektrycznej i bez kasków, przewróciły się. Uderzyły głowami o nawierzchnię jezdni. Zostały przetransportowane do szpitala w Łodzi.
Wróblewski Festiwal Muzyki i Rozrywki
Wczoraj, 16:02:13
To będzie dzień i wieczór wspaniałej zabawy pod chmurką. Na swe tegoroczne Dni zaprasza Gmina Wróblew (Pow. Sieradzki).
Dodaj komentarz