Wystartowała akcja malowania pasów na drogach powiatowych w Zduńskiej Woli
Rozpoczęły się coroczne prace związane z odnowieniem oznakowania poziomego na drogach w powiecie zduńskowolskim. Na ulicach można spotkać robotników malujących pasy i linie. Kierowcy zachowajcie ostrożność!
- Oczywiście wykonujemy to własnym sprzętem i robią to pracownicy PZD. Stosownie do oczekiwań mieszkańców, robimy to w nocy i w godzinach wczesnoporannych. Zaczęliśmy od centrum miasta. Chodzi o przejścia dla pieszych, linie zatrzymania, linie segregacyjne. Będziemy to również robili w pierwszej kolejności na skrzyżowaniach, tam gdzie mają miejsce wymuszenia pierwszeństwa, a jest kilka takich miejsc. Oczywiście nie na każdej z dróg powiatowych to oznakowanie poziome wymaga odmalowania i w tych miejscach oczywiście tego nie będziemy robili. Natomiast tam gdzie ono się wytarło, tam gdzie jest niewidoczne, tam gdzie może sprawiać trudność w odczytywaniu istniejącej organizacji ruchu, będziecie mogli państwo spotkać pracowników na drogach - zaznacza Piotr Pacelt, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Zduńskiej Woli.
Kierowcy muszą liczyć się z tym, że w rejonie prowadzonych robót będą występować utrudnienia w ruchu.
- Oczywiście pracownicy są w odzieży odblaskowej, również znaki świetlne zarówno przez malowarkę jak i pojazdy. Oznakowanie pionowe także wskazuje na to, że prowadzimy prace związane z odnowieniem oznakowania. Natomiast ta szczególna ostrożność kierowców jest konieczna, na pewno zmniejszenie prędkości. Czasami będzie trzeba jechać powiedzmy na skrzyżowaniu pod prąd, bo przejście dla pieszych musi zostać również odnowione. To są drobne utrudnienia, za które przepraszam, ale niestety nie jesteśmy w stanie ich uniknąć - dodaje dyrektor Pacelt.
W najbliższych tygodniach akcja malowania będzie sukcesywnie realizowana na kolejnych drogach w całym powiecie zduńskowolskim.
Komentarze
Więcej informacji
Burmistrz Błaszek z absolutorium budżetowym
Dzisiaj, 15:04:09
Burmistrz Błaszek w Powiecie Sieradzkim to kolejny samorządowiec w regionie pozytywnie skwitowany za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Piotr Świderski uzyskał też od rady miejskiej wotum zaufania.
Wojewódzkie zakończenie roku szkolnego 2025/2026
Dzisiaj, 13:55:45
Wojewódzka uroczystość zakończenia roku szkolnego odbyła się dziś, 26 czerwca, w Zespole Szkół im. Kazimierza Kałużewskiego i Juliusza Sylli w Zduńskiej Woli Karszniach. Był to dzień podsumowań, podziękowań i wyróżnień dla uczniów, którzy w mijającym roku osiągnęli najlepsze wyniki w nauce.
Nie ma zagrożenia dla spółki
Dzisiaj, 11:43:18
Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało zastępcę wójta Gminy Bełchatów. Tomasz J. to również odwołany niedawno z tej funkcji przewodniczący Rady Nadzorczej Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Sieradzu.

Dodaj komentarz