Prestiżowe starty lekkoatletów
Zawodnicy z naszego regionu startowali na międzynarodowych zawodach lekkoatletycznych w Gorzowie Wielkopolskim i Raciborzu. Medale zdobywali też na Mistrzostwach Województwa Łódzkiego U18 i U20 w Łodzi. Nowy rekord życiowy ustanowił też Zduńskowolanin Adam Łukomski, który startowal w Oleśnicy.
Na mityngu w Gorzowie Szymon Gabrysiak z PARK-u Zduńska Wola zajął 4. miejsce w konkursie trójskoku. W najlepszej próbie skoczył na odległość 15 metrów i 26 centymetrów. Wyrównał tym samym swój rekord życiowy. Najlepszy okazał się Grek Nikolaos Andrikopoulos, który skoczył 16 metrów. Na tych samych zawodach 7. miejsce w biegu na 400 m zajęła Sieradzanka reprezentująca Agros Żary Hanna Piątkowska - 56.62 s. Wygrała Niemka Skadi Schier - 52.18 s.
Gabriela Skalska z PARK-u startowała w Raciborzu na międzynarodowym meczu juniorów pomiędzy zawodnikami z Polski, Węgier, Czech, Słowacji, Ukrainy i Chorwacji. Zduńkowolanka była ósma w rzucie młotem z wynikiem 48 metrów i 72 centymetry. Wygrała Ukrainka Polina Dżerożyńska - 64 metry.
Na mistrzostwach w Łodzi startowali reprezentanci LKS-u MOSiR Sieradz, PARK-u Zduńska Wola i Żegliny Sieradz. Tak prezentuje się lista medalistów z naszego regionu:
Złote medale:
- Antonina Czachorowska (PARK) - 400 m U20 (57.64 s. - rekord życiowy)
- Oliwia Orzechowska (MOSiR) - 800 m U18 (2:27.30 min)
Srebrne medale:
- Kalina Grzechnik (MOSiR) - 100 m U20 (12.79 s.)
- Anna Jadwiszczak (Żeglina) - 400 m ppł U18 (67.80 s.)
- Patrycja Wazner (MOSiR) - 100 m U18 (12.83 s.)
- Tymon Klucha, Aleksander Kulawiak, Paweł Kupis, Mateusz Świątek (MOSiR) - 4x100 m U18 (45.90 s.)
Brązowe medale:
- Kalina Grzechnik (MOSiR) - 200 m U20 (26.32 - rekord życiowy)
- Małgorzata Celeban (PARK) - 400 m U18 (58.70 s. - rekord życiowy)
- Lena Sosin (MOSiR) - 200 m U18 (26.02 s. - rekord życiowy)
- Aleksander Kulawiak, Mateusz Świątek, Paweł Kupis, Tomasz Kikowski - 4x400 m U18 (3:37.78 min)
Sportowcy z naszego regionu rywalizowali też na Memoriale Wiesława Kiryka w Oleśnicy. Adam Łukomski (AZS AWF Wrocław) wygrał na 100 m i 200 m. Na tym dłuższym dystansie ustanowił nowy rekord życiowy - 20.91 s. Na 100 m miał 10.51 s. Na tych zawodach startowała też Paulina Rębacz z Żegliny Sieradz. Zduńskowolanka zajęła 2. miejsce w biegu na 800 m - 2:10.08.
Więcej informacji
Piłkarskie złotka
Wczoraj, 21:39:30
Uczennice Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu zdobyły w Głuchołazach złote medale Ogólnopolskich Finałów Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej.
Burmistrz Błaszek z absolutorium budżetowym
Wczoraj, 15:04:09
Burmistrz Błaszek w Powiecie Sieradzkim to kolejny samorządowiec w regionie pozytywnie skwitowany za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Piotr Świderski uzyskał też od rady miejskiej wotum zaufania.
Zabawa pod chmurką na Rynku
Dzisiaj, 05:50:23
Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Dom Kultury w Burzeninie zapraszają na cykl letnich muzycznych niedziel. W planach przeróżne klimaty, wstęp będzie wolny.
Dodaj komentarz