Bez uprawnień i wbrew zakazowi - nieodpowiedzialni kierowcy zatrzymani
Miniony weekend przyniósł na drogach zduńskowolskiego powiatu kilka niepokojących zdarzeń. Policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 4 kierujących, którzy prowadzili samochody nie mając do tego uprawnień. Dodatkowo jeden z nich miał prawie 2 promile alkoholu i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Na terenie Zduńskiej Woli funkcjonariusze udaremnili dalszą jazdę nieodpowiedzialnemu kierującemu, który w piątek, 19 czerwca, po godzinie 21:00 na ulicy Sieradzkiej kierował Citroenem w stanie nietrzeźwości. 42-letni mieszkaniec Koła miał prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu i dodatkowo wsiadł za kierownicę pomimo wydanego przez Sąd Rejonowy w Kole zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. W taki sposób popełnił dwa przestępstwa. Został zatrzymany, a policjanci sporządzili dokumentację procesową. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a za złamanie sądowego zakazu kara zwiększa się do 5 lat.
Następnego dnia, w sobotę, o godzinie 18:00 na ulicy Łaskiej 34-letni Zduńskowolanin kierował samochodem marki Citroen pomimo orzeczonego przez Sąd Rejonowy w Łodzi zakazu prowadzenia pojazdów. Pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Za złamanie sądowego zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, w takich przypadkach sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów już nie na 3, ale nawet na 15 lat.
Tego samego dnia, o godzinie 19:00 na ulicy Łaskiej patrol zatrzymał do kontroli Skodę, ponieważ kierujący nie zastosował się do znaku zakaz ruchu. 28-latek został ukarany mandatem oraz 8 punktami karnymi. Gdy policjanci sprawdzili dokumenty kierującego okazało się, że jego prawo jazdy straciło ważność, tym samym nie posiadał uprawnień do kierowania.
W niedzielę o godzinie 15:00 w miejscowości Kotlinki patrol "drogówki" podczas kontroli prędkości zatrzymał samochód Citroen. Kierujący przekroczył prędkość jadąc w terenie zabudowanym 82 km/h. Podczas sprawdzenia w policyjnych bazach wyszło na jaw, że 39-letni Łodzianin nie posiada żadnych uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.
- Wsiadając za kierownicę, należy wykazać się rozsądkiem. Stanowczo nieodpowiedzialne jest kierowanie pojazdem będąc pod działaniem alkoholu lub narkotyków oraz nie posiadanie do tego uprawnień. Środki odurzające zdecydowanie zmniejszają szybkość reakcji i ostrość widzenia. Pamiętajmy, że będąc uczestnikiem ruchu drogowego bierzemy odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale również za zdrowie i życie innych. Reagujmy, gdy mamy podejrzenie, że kierowca nie powinien prowadzić pojazdu. W ten sposób możemy zapobiec tragedii na drodze - mówi młodszy aspirant Katarzyna Biniaszczyk, oficer prasowy policji w Zduńskiej Woli.
Więcej informacji
Kolejna ciekawa opowieść
Dzisiaj, 15:57:41
Muzeum Okręgowe w Sieradzu w ramach Europejskich Dni Archeologii zaprasza 23.06.2026 r. na godzinę 16:30 na wykład dr. Marka Urbańskiego "Młoty węgierskie z Niechmirowa (1350-1200 r.p.n.e.)"

Dodaj komentarz