Kwesta w Rossoszycy
W najbliższą niedzielę, 28 czerwca, na Cmentarzu Parafialnym w Rossoszycy odbędzie się piąta kwesta na rzecz renowacji historycznych nagrobków. Zbiórka prowadzona będzie przez wolontariuszy podczas Mszy Świętej celebrowanej o godzinie 11.30. Celem przedsięwzięcia jest pozyskanie środków finansowych na odnowę zabytkowych pomników znajdujących się na miejscowym cmentarzu.
Organizowana od kilku lat akcja ma pomóc w zachowaniu pamięci o osobach zasłużonych dla parafii i lokalnej społeczności, których miejsca spoczynku wymagają prac konserwatorskich. Zbiórka została zarejestrowana na Portalu Zbiórek Publicznych i posiada numer identyfikacyjny 2025/2630/KS nadany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Organizatorem jest Komitet Społeczny na Rzecz Renowacji Nagrobków na Cmentarzu Parafialnym w Rossoszycy z siedzibą przy ulicy Warckiej 8, w budynku miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej.
Dotychczas dzięki środkom zebranym podczas czterech poprzednich kwest udało się odnowić nagrobek szlacheckiej rodziny Nenckich. Obecnie trwają prace przy kolejnym obiekcie - grobowcu Andrzeja Pinakiewicza, dziedzica Rossoszycy. Efekty prowadzonych działań są już widoczne na cmentarzu. Członkowie komitetu podkreślają, że realizacja kolejnych etapów renowacji uzależniona jest od dalszego wsparcia mieszkańców i darczyńców. Jak zaznaczają, wspólna troska o historyczne nagrobki to nie tylko ochrona materialnego dziedzictwa, ale także budowanie lokalnej tożsamości i pamięci o przeszłych pokoleniach.
Szczegółowe informacje dotyczące działalności komitetu oraz postępów prac renowacyjnych można znaleźć na stronie internetowej i profilu społecznościowym organizacji.
Komentarze
Więcej informacji
Piłkarskie złotka
Wczoraj, 21:39:30
Uczennice Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu zdobyły w Głuchołazach złote medale Ogólnopolskich Finałów Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej.
Burmistrz Błaszek z absolutorium budżetowym
Wczoraj, 15:04:09
Burmistrz Błaszek w Powiecie Sieradzkim to kolejny samorządowiec w regionie pozytywnie skwitowany za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Piotr Świderski uzyskał też od rady miejskiej wotum zaufania.
Zabawa pod chmurką na Rynku
Dzisiaj, 05:50:23
Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Dom Kultury w Burzeninie zapraszają na cykl letnich muzycznych niedziel. W planach przeróżne klimaty, wstęp będzie wolny.
Dodaj komentarz