Wczoraj, 16:04:48
Zduńska Wola

Zebrania sołeckie w sprawie Funduszu Sołeckiego na 2027 rok

Mieszkańcy Gminy Zduńska Wola już decydują o przeznaczeniu środków z Funduszu Sołeckiego na 2027 rok. W poszczególnych sołectwach odbywają się zebrania wiejskie, podczas których mieszkańcy mogą zgłaszać i wybierać przedsięwzięcia ważne dla swoich miejscowości.

(fot. materiały UG Zduńska Wola)

Dlaczego warto wziąć udział w zebraniu?
Zebranie sołeckie to okazja, aby:

  • poznać propozycje dotyczące wykorzystania środków Funduszu Sołeckiego,
  • zgłosić własne pomysły i potrzeby,
  • wziąć udział w dyskusji dotyczącej przyszłości swojej miejscowości,
  • mieć realny wpływ na to, jakie przedsięwzięcia zostaną zrealizowane w sołectwie.

Środki mogą zostać przeznaczone między innymi na inwestycje, doposażenie miejsc spotkań, działania integracyjne oraz inne przedsięwzięcia ważne dla lokalnej społeczności.

Harmonogram zebrań dostępny jest TUTAJ

mka / źródło: UG Zduńska Wola

Dodaj komentarz

×

Więcej informacji

Zduńska Wola

Zmiany w prezydium Rady Miasta Zduńska Wola

Dzisiaj, 15:21:39

Pracami Rady Miasta Zduńska Wola kieruje nowa przewodnicząca. Podczas dzisiejszej sesji rezygnację złożył i został odwołany ze stanowiska przewodniczący Tomasz Pohl, a na tę funkcję wybrano Joannę Jarosławską. Do prezydium dołączyła także Renata Kosińska.

2
MATERIAŁ SPONSOROWANY

Przygotowanie do nowego roku szkolnego - najważniejsze kroki przed wrześniem

Dzisiaj, 13:58:38

Koniec sierpnia to czas, kiedy rodzice i uczniowie rozpoczynają intensywne przygotowania do powrotu do szkół. Powrót do nauki po dwumiesięcznej przerwie wymaga zgromadzenia niezbędnych przyborów, podręczników oraz przygotowania domowego kącika do pracy. Dobrze zaplanowany harmonogram pozwala uniknąć chaosu w ostatnich dniach wakacji i ułatwia dziecku wejście w rytm codziennych obowiązków. Przygotowania warto podzielić na etapy, zaczynając od przeglądu posiadanych rzeczy, przez zakupy, aż po reorganizację pokoju dziecięcego.

Sieradz

Upamiętnili wywiezionych i pomordowanych

Dzisiaj, 13:02:32

Mija właśnie 42 rocznica likwidacji przez Niemców getta żydowskiego w Sieradzu. Okolicznościowe obchody były dziś przed kościołem św. Stanisława.

5
Nasze Radio 104,7 FM
Co teraz?
On Air
19:40
My Oh My
Kris Kross Amsterdam/Luísa Sonza/Willy William
Nasze Radio 92,1 FM... nostalgicznie!
Co teraz?
On Air
19:39
Panna Mania gra na mandolinie
Barbara Rylska
Nowy odcinek
Giełda Ogłoszeń Drobnych
z dnia 27.08.2026
Giełda Ogłoszeń Drobnych - 27.08.2026
Posłuchaj i zobacz transkrypcję → Wszystkie odcinki
00:00 00:00
27.08.2026 Rozmowa z Jarosławem Janiakiem o AED, uratowane ludzkie życie
25.08.2026 Dożynki Gminy Zduńska Wola w Wojsławicach
20.08.2026 Wojewoda sprawdza pozwolenie na budowę nowego parku handlowego w Zduńskiej Woli
20.08.2026 Kościerzyński Dzień Ziemniaka edycja 2026, zapowiedź wydarzenia
18.08.2026 Termomodernizacja budynków w gminie Zduńska Wola. Rozmowa z wójtem Antonim Wujdą

Co, gdzie, kiedy

28.08.2026
Retro Dancing
Tarasy nad rzeką Wartą
29.08.2026
Dożynki Gminno - Parafialne
Widawa (Pow. Łaski)
Kolory Polski 2026 - Koncert finałowy
Filharmonia Łódzka
Dożynki Gminne
Ligota, Gm. Burzenin (Pow. Sieradzki)
5. kolejka IV ligi: Ekolog Wojsławice - Zryw Wygoda
Stadion w Wojsławicach
Piknik Charytatywny "Warta Razem" dla Janka Pietrzaka
MOSiR Sieradz
Kępina Moto Show 2026
Zbiornik Kępina w Zduńskiej Woli, ul. Zduńska
Zakończenie festiwalu ?Kolory Polski?
Filharmonia Łódzka
Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej "Pogoń Cup 2026" - eliminacje
Stadion Miejski w Zduńskiej Woli/ Stadion PMOS w Zduńskiej Woli
30.08.2026
Dożynki Gminno-Parafialne w Wojsławicach
Wojsławice, teren przy Szkole
Zbiórka krwi
OSP Chlewo (gm. Goszczanów)
Dożynki Gminno - Parafialne
Ustków w Gm. Warta (Pow. Sieradzki)
Koncert Janusza Grochmalskiego
Kawiarnia Literacka Ratusza
Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej "Pogoń Cup 2026" - finały
Stadion Miejski w Zduńskiej Woli/ Stadion PMOS w Zduńskiej Woli
Więcej...








Lista przebojów HitFM Naszego Radia
1
Gibbs, Igo, 4Money
Ostatni dzień lata
2
Temper City
Self Aware
3
Jasiek Piwowarczyk
halo Houston
Nasze Radio 104,7 FM
🎵 Ładowanie...