Nawet 21 zł za m2 - są nowe wyceny
Ceny za grunty pod budowę drogi ekspresowej S-8 znacznie w górę. Rzeczoznawcy ugięli się pod apelami i groźbami mieszkańców protestujących gmin i sporządzili nowe wyceny. Tak wysokie operaty zaskoczyły chyba samych rolników, którzy do końca nie wierzyli, że uda się cokolwiek wywalczyć.
O takich wycenach jeszcze do niedawna mieszkańcy gmin Złoczew, Brzeźnio i Sieradz mogli jedynie pomarzyć. Z Urzędu Wojewódzkiego spłynęło jednak oficjalne potwierdzenie - nowe wyceny są znacznie wyższe od tych, które wcześniej proponowali rzeczoznawcy:
- Nowe wyceny są zdecydowanie wyższe. Rzeczoznawcy wzięli pod uwagę transakcje drogowe, tak jak na początku sugerował Urząd Wojewódzki. Pan wojewoda był uprzejmy mnie poinformować już w ubiegłym tygodniu, że takie operaty przeszacowane wpłynęły do Urzędu Wojewódzkiego. - wyjaśnia burmistrz Złoczewa Jadwiga Sobańska.
Początkowo rzeczoznawcy ocenili grunty z naszego regionu na 3 zł za m2. Teraz ta kwota sięgnęła od 19 do 21 zł za m2. Nowe ceny sporządzono już dla blisko 70 gospodarstw. Kolejne czekają na rozpatrzenie. W pierwszej kolejności wzięto pod uwagę mieszkańców, którzy stracili już dach nad głową. To ich sytuacja była priorytetowa.
Więcej informacji
Czarna niedziela nad wodą w Jeziorsku
Dzisiaj, 15:12:04
Tragiczny bilans niedzielnych zdarzeń nad zbiornikiem wodnym Jeziorsko. Doszło tam do bardzo poważnych zdarzeń, które pokazują, jak niebezpieczny potrafi być żywioł, jakim jest woda. W miejscowości Brodnia (gm. Pęczniew) z wody wyłowiono ciało mężczyzny. Drugie zdarzenie dotyczyło mężczyzny, który skoczył do wody z tamy.
Groźny wypadek na hulajnodze elektrycznej. Ranne dwie 14-latki
Dzisiaj, 13:43:27
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Zduńskiej Woli. Dwie nastolatki, jadąc niezgodnie z przepisami na jednej hulajnodze elektrycznej i bez kasków, przewróciły się. Uderzyły głowami o nawierzchnię jezdni. Zostały przetransportowane do szpitala w Łodzi.
Wróblewski Festiwal Muzyki i Rozrywki
Dzisiaj, 16:02:13
To będzie dzień i wieczór wspaniałej zabawy pod chmurką. Na swe tegoroczne Dni zaprasza Gmina Wróblew (Pow. Sieradzki).
Komentarze
Dziwne, że niektóre osoby przypisują sobie ten sukces, skoro jeszcze nie tak dawno głosili, iż nie są stroną w tej sprawie ! ! !
Sprzedawałem mieszkanie, które wcześniej kupowałem na kredyt - dwie wyceny robiła ta sama osoba a zdziwiłbyś się jak różnica w cenie tego samego lokalu z kilku miesięcznym przesunięciem
Jest potrzeba pobudowania jakiejś drogi. Więc jest przymusowy wykup. Osobna kwestia to taka kiedy ten wykup może mieć miejsce.
Państwo płaci tyle ile ta ziemia jest warta (niezależna wycena).
Kupuje państwo, jako że droga też jest państwowa.
Państwo kupuje notarialnie, tak jak każdy inny.
Grunt przechodzi na własność państwa w momencie zaksięgowania środków na koncie byłego właściciela. W tym momencie mogą wjechać maszyny, jako że sytuacja prawna jest jasna i wszystko uregulowane.
Ale w tym pop... kraju jakim jest Polska nic nie dzieje się normalnie, tylko na odwrót. Droga pobudowana, a kasy jak nie było tak nie ma. Tylko banda cwaniaczków się dorabia, rzesza polityków się lansuje i obskakuje kolejne wybory, a prosty obywatel jest na szarym końcu.
A może to jest sposób na aparat Państwa, żeby każde niezadowolenie okazać na Wiejskiej? I wtedy dopiero "białe kołnierzyki" zrozumieją, żeby obywatela nie okradać, bo to jest jak podcinanie gałęzi, na której się siedzi i ucinanie ręki, która karmi - razem wzięte!!!