Koleją będzie łatwiej do Łodzi
Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej udało się podpisać umowę z Centrum Unijnych Projektów Transportowych na dofinansowanie budowy systemu aglomeracyjnego. W połowie września powinniśmy też poznać zwycięzcę projektu na dostawę nowoczesnych szynobusów.
- Główne zadanie tego projektu to znacząca poprawa jakości połączeń kolejowych mieszkańców łódzkiego ze stolicą regionu - mówił Witold Stępień, marszałek województwa, który takim szynobusem przyjechał w ub. roku m.in. do Sieradza:
%relacja01%
Łódzka Kolej Aglomeracyjna to projekt o łącznej wartości 400 mln zł, z czego aż 59 % wykłada Unia Europejska. Za te pieniądze będzie m.in. 20 spalinowych szynobusów, które z Łodzią połączą m.in. Sieradz, Zduńską Wolę i Łask. Będą też kursowały do Łowicza, Kutna i Koluszek.
Zamysłem władz województwa i kolejarzy jest, by modernizowane w najbliższych latach dworce też przyciągały do ŁKA. Mają bowiem służyć nie tylko jako kasy biletowe i poczekalnie, ale gdzie się da stanowiły też punkty handlowe. Wszystko po to, by nakłaniać do korzystania z usług i możliwości podróżowania pociągami XXI wieku.
Szynobusy będą jeździły co godzinę, a w komunikacyjnym szczycie co pół godziny. Pierwsze takie pojazdy mają wyjechać na tory w łódzkiem w połowie 2013 roku.
Więcej informacji
Czarna niedziela nad wodą w Jeziorsku
Dzisiaj, 15:12:04
Tragiczny bilans niedzielnych zdarzeń nad zbiornikiem wodnym Jeziorsko. Doszło tam do bardzo poważnych zdarzeń, które pokazują, jak niebezpieczny potrafi być żywioł, jakim jest woda. W miejscowości Brodnia (gm. Pęczniew) z wody wyłowiono ciało mężczyzny. Drugie zdarzenie dotyczyło mężczyzny, który skoczył do wody z tamy.
Groźny wypadek na hulajnodze elektrycznej. Ranne dwie 14-latki
Dzisiaj, 13:43:27
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Zduńskiej Woli. Dwie nastolatki, jadąc niezgodnie z przepisami na jednej hulajnodze elektrycznej i bez kasków, przewróciły się. Uderzyły głowami o nawierzchnię jezdni. Zostały przetransportowane do szpitala w Łodzi.
Wróblewski Festiwal Muzyki i Rozrywki
Dzisiaj, 16:02:13
To będzie dzień i wieczór wspaniałej zabawy pod chmurką. Na swe tegoroczne Dni zaprasza Gmina Wróblew (Pow. Sieradzki).
Komentarze
pzdr
A co z infrastruktura po której ma jeździć ŁKA?
Wszystkim którzy nie pamiętają przypominam że nawet w latach 90 pociągi do Łodzi jeździły 35 minut
ale po co tak szybko przecież będą piękne szynobusy z wifi -będzie co robić przez godzinę.......