Łask. Nielegalna plantacja zlikwidowana
Kolejny cios w narkobiznes w naszym regionie. Kryminalni z łaskiej komendy zlikwidowali sporą plantację marihuany. Na terenie prywatnej posesji w Łasku zabezpieczyli ponad setkę doniczek z roślinami konopi indyjskich oraz sprzęt służący do ich uprawy.
Na miejscu zatrzymano dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za produkcję nielegalnej używki. Policjanci z Łasku otrzymali informację, że w jednym z domów na terenie miasta może znajdować się plantacja marihuany. W poniedziałek rano pojawili się pod wskazanym adresem. Na miejscu zabezpieczyli 149 roślin konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu, a także sprzęt służący do uprawy roślin, m.in. dmuchawę, lampy i wentylatory. Zlecona ekspertyza pozwoli oszacować ile gramów marihuany można było pozyskać z zabezpieczonych sadzonek. Stróże prawa zauważyli również, że instalacja zasilająca plantację została podłączona do sieci energetycznej z pominięciem licznika. Zatrzymani dwaj mieszkańcy Pabianic w wieku 40 i 48 lat, którzy wynajmowali posesję trafili do aresztu. Jak się okazało, starszy z nich był poszukiwany dwoma listami gończymi za podobne przestępstwa. Ponadto w trakcie przeszukań ich domów funkcjonariusze zabezpieczyli znaczną ilość gotówki. Teraz obydwaj pabianiczanie usłyszą zarzut uprawy konopi indyjskich oraz kradzieży energii elektrycznej. Śledczy będą wnioskować o tymczasowy areszt dla plantatorów.
Więcej informacji
Czarna niedziela nad wodą w Jeziorsku
Dzisiaj, 15:12:04
Tragiczny bilans niedzielnych zdarzeń nad zbiornikiem wodnym Jeziorsko. Doszło tam do bardzo poważnych zdarzeń, które pokazują, jak niebezpieczny potrafi być żywioł, jakim jest woda. W miejscowości Brodnia (gm. Pęczniew) z wody wyłowiono ciało mężczyzny. Drugie zdarzenie dotyczyło mężczyzny, który skoczył do wody z tamy.
Groźny wypadek na hulajnodze elektrycznej. Ranne dwie 14-latki
Dzisiaj, 13:43:27
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Zduńskiej Woli. Dwie nastolatki, jadąc niezgodnie z przepisami na jednej hulajnodze elektrycznej i bez kasków, przewróciły się. Uderzyły głowami o nawierzchnię jezdni. Zostały przetransportowane do szpitala w Łodzi.
Wróblewski Festiwal Muzyki i Rozrywki
Dzisiaj, 16:02:13
To będzie dzień i wieczór wspaniałej zabawy pod chmurką. Na swe tegoroczne Dni zaprasza Gmina Wróblew (Pow. Sieradzki).
Komentarze