Sieradzki szpital w stanie podwyższonej gotowości. Ograniczone odwiedziny i przesuwane wizyty
Decyzją Wojewody Łódzkiego w związku z zagrożeniem koronawirusem 9 szpitali na terenie województwa łódzkiego pozostaje w stanie podwyższonej gotowości. Jedną z takich placówek jest Szpital Wojewódzki w Sieradzu. Aktualizacja: - Prosimy chorych pacjentów, którzy zauważają u siebie infekcje, o przesuwanie planowanych wizyt w poradniach specjalistycznych i terminów przyjęcia do szpitala - mówi Naszemu Radiu Grażyna Kieszniewska, rzecznik prasowy sieradzkiego szpitala.
- Wizyty w poradniach specjalistycznych nie dotyczą sytuacji zagrożenia zdrowia i życia dlatego bardzo prosimy o ich przekładanie. To samo dotyczy pacjentów, którzy czekają w kolejkach do przyjęcia do szpitala. Jednych i drugich prosimy o kontakt telefoniczny ze szpitalem - wyjaśnia Kieszniewska.
W szpitalu wprowadzono też ograniczenia odwiedzin pacjentów.
- Przede wszystkim prosimy osoby, u których występują infekcje, żeby nie odwiedzały pacjentów. Ograniczyliśmy też ilość osób, które mogą przychodzić między 14:00 a 19:00 na wszystkie oddziały. U jednego pacjenta może przebywać tylko jedna osoba odwiedzająca - dodaje rzeczniczka.
Grażyna Kieszniewska dodaje. że placówka postępuje zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego.
- W lutym została przygotowana procedura, która określa zasady postępowania z osobami, u których jest podejrzenie zakażania nowym koronawirusem. W pojedynczych przypadkach postępowanie jest takie, że zawozimy takiego pacjenta, przekazujemy go do najbliższego szpitala zakaźnego. Natomiast w sytuacji, gdyby ta epidemia się rozszerzała, wtedy jesteśmy zobowiązani do przygotowania specjalnego oddziału zakaźnego, który będzie przeznaczony tylko dla takich osób. Jak do tej pory nie mieliśmy żadnego takiego przypadku - wyjaśnia Kieszniewska i dodaje, że personel sieradzkiego szpitala jest także odpowiednio przygotowany na ewentualną styczność z osobami z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. - Nasz personel jest przygotowany pod kątem środków ochrony. Zapoznał się w procedurami, w myśl których postępujemy - podkreśla rzeczniczka szpitala w Sieradzu.
Aktualne komunikaty związane z koronawirusem, przydatne numery, zalecenia zajdziecie TUTAJ.
Czytaj również...
Więcej informacji
Czarna niedziela nad wodą w Jeziorsku
Wczoraj, 15:12:04
Tragiczny bilans niedzielnych zdarzeń nad zbiornikiem wodnym Jeziorsko. Doszło tam do bardzo poważnych zdarzeń, które pokazują, jak niebezpieczny potrafi być żywioł, jakim jest woda. W miejscowości Brodnia (gm. Pęczniew) z wody wyłowiono ciało mężczyzny. Drugie zdarzenie dotyczyło mężczyzny, który skoczył do wody z tamy.
Groźny wypadek na hulajnodze elektrycznej. Ranne dwie 14-latki
Wczoraj, 13:43:27
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Zduńskiej Woli. Dwie nastolatki, jadąc niezgodnie z przepisami na jednej hulajnodze elektrycznej i bez kasków, przewróciły się. Uderzyły głowami o nawierzchnię jezdni. Zostały przetransportowane do szpitala w Łodzi.
Wróblewski Festiwal Muzyki i Rozrywki
Wczoraj, 16:02:13
To będzie dzień i wieczór wspaniałej zabawy pod chmurką. Na swe tegoroczne Dni zaprasza Gmina Wróblew (Pow. Sieradzki).

Komentarze