Forum Kobiet Ziemi Sieradzkiej
Jutro odbędzie się Forum Kobiet Ziemi Sieradzkiej. To wydarzenie ma pomóc w integracji kobiet wokół tematów istotnych dla nich i lokalnych społeczności. W wydarzeniu udział wezmą przedstawicielki życia publicznego, ekspertki, przedsiębiorcy, samorządowcy, przedstawiciele kultury, edukacji oraz służby zdrowia.
Forum rozpocznie się o godzinie 9:45 w sali C Starostwa Powiatowego w Sieradzu.uroczystym otwarciem oraz wykonaniem pieśni przewodniej przez Agnieszkę Pawlak. Oficjalnego powitania uczestników dokonają organizatorzy wydarzenia.
Program obejmuje debaty i rozmowy poświęcone roli kobiet w regionie, bezpieczeństwu, kulturze, zdrowiu oraz przedsiębiorczości. Wśród tematów głównych znajdą się m.in.:
- Sieradzanki w makro i mikroregionie
- Bezpieczeństwo niejedno ma imię
- O (bez)sile kultury
- Kobiece zdrowie bez tabu
- O kobiecej przedsiębiorczości
Po części głównej uczestnicy zostaną zaproszeni do pracy w pięciu centrach tematycznych: Centrum Ekonomii, Centrum Edukacji, Centrum Kultury, Centrum Zdrowia oraz Centrum Intymności, gdzie odbędą się specjalistyczne rozmowy dotyczące m.in. przyszłości kobiet w biznesie, edukacji zdrowotnej, endometriozy, zdrowia psychicznego, praw kobiet oraz relacji rodzinnych.
Integralną częścią wydarzenia będą również warsztaty, prezentacje twórczości lokalnych artystek, spotkania z ekspertami oraz strefy konsultacyjne przygotowane przez partnerów wydarzenia.
Liczba uczestników jest limitowana, ale wydarzenie, jak zapowiadają organizatorzy będzie też transmitowane na żywo na FB Forum Kobiet Ziemi Sieradzkiej.
Więcej informacji
Burmistrz Błaszek z absolutorium budżetowym
Dzisiaj, 15:04:09
Burmistrz Błaszek w Powiecie Sieradzkim to kolejny samorządowiec w regionie pozytywnie skwitowany za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Piotr Świderski uzyskał też od rady miejskiej wotum zaufania.
Wojewódzkie zakończenie roku szkolnego 2025/2026
Dzisiaj, 13:55:45
Wojewódzka uroczystość zakończenia roku szkolnego odbyła się dziś, 26 czerwca, w Zespole Szkół im. Kazimierza Kałużewskiego i Juliusza Sylli w Zduńskiej Woli Karszniach. Był to dzień podsumowań, podziękowań i wyróżnień dla uczniów, którzy w mijającym roku osiągnęli najlepsze wyniki w nauce.
Nie ma zagrożenia dla spółki
Dzisiaj, 11:43:18
Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało zastępcę wójta Gminy Bełchatów. Tomasz J. to również odwołany niedawno z tej funkcji przewodniczący Rady Nadzorczej Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Sieradzu.

Komentarze