Program sterylizacji zwierząt
Trwa nabór wniosków na dofinansowanie zabiegu sterylizacji suczek i kotek z budżetu Miasta Sieradza. Wnioski będą przyjmowane w magistracie do wyczerpania środków finansowych, jednak nie później niż do 15 października br.
Akcja prowadzona jest w ramach realizacji Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Miasto Sieradz w 2026 r.
Jej celem jest popularyzacja sterylizacji jako najbardziej skutecznej i humanitarnej metody ograniczenia populacji zwierząt domowych (psów i kotów). Prawo do skorzystania z dofinansowania przysługuje wyłącznie mieszkańcom miasta Sieradza dla zwierząt stanowiących ich własność.
Właściciel może uzyskać dofinansowanie na zabiegi sterylizacji lub kastracji do wysokości kwoty przedstawionej faktury lub rachunku imiennego, nie więcej niż:
a) sterylizacja suk: 500zł;
b) sterylizacja kotki: 350zł;
c) kastracja psa: 300zł;
d) kastracja kota: 200zł.
Wypłata dofinansowania nastąpi na numer konta wskazany we wniosku w ciągu 21 dni od dnia złożenia wymaganych dokumentów.
Aby wziąć udział w akcji należy w czasie jej trwania złożyć kompletny wniosek wraz z wymaganymi załącznikami w sali Obsługi Klienta Urzędu Miasta Sieradza, bądź przesłać go drogą listowną na adres magistratu lub e-doręczeniem. Z uwagi na ograniczoną liczbę możliwych do wykonania zabiegów sterylizacji i kastracji, o zakwalifikowaniu się do wzięcia udziału w programie decyduje kolejność złożonych wniosków.
Więcej informacji
Piłkarskie złotka
26.06.2026 21:39:30
Uczennice Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu zdobyły w Głuchołazach złote medale Ogólnopolskich Finałów Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej.
Burmistrz Błaszek z absolutorium budżetowym
26.06.2026 15:04:09
Burmistrz Błaszek w Powiecie Sieradzkim to kolejny samorządowiec w regionie pozytywnie skwitowany za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Piotr Świderski uzyskał też od rady miejskiej wotum zaufania.
Zabawa pod chmurką na Rynku
Wczoraj, 05:50:23
Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Dom Kultury w Burzeninie zapraszają na cykl letnich muzycznych niedziel. W planach przeróżne klimaty, wstęp będzie wolny.
Komentarze