Miała ponad 3 promile i kierowała autem
Ponad 3 promile alkoholu miała w organizmie 49- letnia kierująca Hondą, która została zatrzymana dzięki interwencji świadków. Kobieta jechała wężykiem, całą szerokością drogi, stwarzając poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.
23 maja 2026 roku około godziny 19.00 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwej kierującej na ulicy Wołodyjowskiego w Sieradzu. Jak wynikało z relacji świadka, kiedy jechał Drogą Dąbrowską w kierunku Sieradza, na wysokości skrzyżowania z ulicą Sadową, drogę zajechała mu Honda, której kierująca skręcała w lewo. Podejrzewając, że może być ona pod wpływem alkoholu, świadek zawrócił i pojechał za nią. W międzyczasie pasażerka zaalarmowała policję.
Kobieta kierująca Hondą jechała tzw. wężykiem całą szerokością drogi z nadmierną prędkością. W tym czasie drugi ze świadków, który również widział niepokojące "manewry" na drodze zajechał jej drogę, uniemożliwiać jej dalszą jazdę. Szybko podszedł do Hondy, wyłączył silnik i zabrał kluczyki ze stacyjki.
Za kierownicą siedziała kobieta, od której wyraźnie czuć było alkohol. Rozmowa z kierującą był utrudniona i uważała, że nic poważnego się nie stało. Prosiła, aby nie zgłaszać na Policję tej sytuacji tylko odwieźć ją do domu. Następnie wysiadła z auta i próbowała oddalić się z miejsca. Za chwilę przyjechał patrol policji, który zatrzymał kobietę.
Po sprawdzeniu jej danych okazało się, że jest to 49-letnia mieszkanka powiatu sieradzkiego. Badanie alkomatem wskazało, że miała w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy i zabezpieczyli pojazd, którym jechała. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz wysoka grzywna.
Przypominamy, że każdy świadek przestępstwa ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej, który wynika z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Należy natomiast pamiętać, że taką osobę niezwłocznie trzeba przekazać policjantom.
Komentarze
Więcej informacji
Balcerzak Cup w Pałacu Prezydenckim. Zwycięskie drużyny spotkały się z Pierwszą Damą
Wczoraj, 22:17:33
Zawodniczki KKS Lech Poznań oraz zawodniczki i zawodnicy Warty Sieradz, czyli zwycięzcy tegorocznej edycji turnieju Balcerzak Cup, gościli w Pałacu Prezydenckim. Młodzi sportowcy spotkali się z Pierwszą Damą Martą Nawrocką, zwiedzili pałacowe wnętrza i przeżyli dzień, który na długo zostanie w ich pamięci.
Łódzki Dom Kultury i Zduńska Wola z porozumieniem
Wczoraj, 14:09:59
Zduńska Wola formalizuje współpracę z Łódzkim Domem Kultury. Podpisano porozumienie, które będzie skutkowało wspólnymi działaniami w zakresie inicjowania i realizowania działań kulturalnych.
Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji
Wczoraj, 16:00:22
Dzisiaj nadaliśmy ostatnią przed wakacyjną przerwą Posesję. Naszym gościem był Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli, z którym rozmawialiśmy m.in. jutrzejszej sesji absolutoryjnej. Nie brakowało też licznych pytań od naszych słuchaczy.

Dodaj komentarz