28.05.2026 12:51:19
Sieradz

Oddech regionu - konferencja w Sieradzu

W Sieradzkim Centrum Kultury rozmawiano dziś o wyzwaniach związanych ze zmianami klimatycznymi i jakości powietrza w kontekście wyzwań stojących przed lokalnymi samorządami, instytucjami i organizacjami społecznymi.

(fot. nasze.fm)

Jak podkreślali organizatorzy konferencja to przestrzeń dialogu, wymiany doświadczeń oraz wspólnego szukania dobrych rozwiązań na rzecz ochrony środowiska i zdrowia ludzi.

- Łączymy wiedzę ekspertów, doświadczenie samorządów i zaangażowanie społeczne, by wspólnie działać na rzecz czystego powietrza, zdrowia mieszkańców i odpowiedzialnej transformacji naszych regionów - przekazali organizatorzy z Sieradzkiego Alarmu Smogowego w materiałach promujących spotkanie w Sieradzu.

Konferencję w tym mieście zorganizowano m.in. z myślą o samorządach, czy organizacjach społecznych z Powiatów Sieradzkiego, Zduńskowolskiego i Łaskiego w ramach programu Nasze Powietrze finansowanego ze środków Clean Air Fund.

W spotkaniu w SCK uczestniczyli m.in. Paweł Osiewała, Prezydent Sieradza, Emilia Marek, Zastępca Prezydenta Sieradza, a także Michał Pabich, Przewodniczący Rady Miejskiej w Sieradzu i Juliusz Góraj, Wice Przewodniczący Rady Miejskiej w Sieradzu.

Dodaj komentarz

×

Komentarze

ten tego
31.05.2026 08:52:33
Polska ma stosować się do tych samych norm co słonenczna Hiszpania, gorąca Greja czy Włochy. Daliśmy się wkręcić Niemcom w "ekologię" mając własne tanie źródła ciepła. Rolniczy, samodzielny kraj z surowacami pod rządami namiestnika z niemiec stał się niewolniczym landem do pozbywania się WSZYSTKIEGO !
Ferdek
29.05.2026 21:58:08
Na co wam ta ekologia skoro Tusk naciągnie uchodćów i będą robić syf w Polsce
Janusz
29.05.2026 12:09:37
Ale jak o wyzwaniach związanych ze zmianami klimatycznymi i jakości powietrza rozmawiać z osobą zajmującą najbardziej eksponowane stanowisko w mieście dzięki poparciu partii, która teraz ustami swego kandydata na stanowisko premiera niektóre działania na rzecz czystego powietrza otwarcie nazywa "oze sroze"? Wielu przedstawicieli tej partii nie raz wypowiadało się za powrotem do węgla, bo przecież mamy go na 200 lat, a wypowiedzi o tym, że po przejęciu władzy partia ta natychmiast wycofa Polskę z wielu unijnych programów ekologicznych, przedstawiciele tej partii prezentują przy każdej okazji niemal codziennie i wielokrotnie dziennie.
janusz
29.05.2026 09:34:20
i dalej trwa mieszanie obywatelom w głowach i pranie mozgów. Jakies pseudo fundacje finansowane z dziwnych źródeł, które tylko zatruwaja życie normalnym ludziom.
???
29.05.2026 09:27:11
Te wszystkie konferencje to jedna wielka bzdur. Wydawanie kasy na żarcie i lansowanie się . A jaka jest rzeczywiści to każdy to widzi. Szczególnie w Sieradzu brut i syf. Wystarczy przejść po osiedlach jak wyglądają śmietniki. A oni tu jakąś konferencją się chwalą. Do roboty a nie do koryta.
Senior
29.05.2026 09:04:31
Jakość powietrza argumentem , ok, wyprowadzić tranzyt ciężarowych z miasta i nie wsadzać zadka w samochód jak się jedzie do sklepu za róg.
Jestem za a nawet przeciw.
29.05.2026 05:23:05
W pierwszej kolejności trzeba usunąć WORD z Sieradza. Dziesiątki elek powodujących korki i niepotrzebne spaliny. Po drugie nie zacieśniać miasta aby było jak najbardziej przewiewne. To są zalecenia naukowców. Budowa nowej hali temu przeczy. Zacieśniamy miasto i udajemy że walczymy że smogiem. I piękne konferencje i uśmiechy na pokaz.
ADG
29.05.2026 00:13:51
ad X . Co Ci dym na ul.Mickiewicza przezeszkadza , palą w piecach tylko zimną , teraz w kuchniach mają GAZ , wiewc nie głoś pierdół , tym bardziej ża na Mickiewicza nmyją ulicę myjką ciśnieniową , zeby nie było kurzu.,Nie ma lepszych mieszkań niż te na Mickiewicza Na obecny czAS - POLE ELEKTROMAGNETYCZNE I INNE ZDOBYCZE CYWILIZACJI, ONE S zbudowane z gliny i trzciny.Nie ma zdfrowszych mieszkań niże tzw Baraki.Dalej bloki , które budowali Szwedzi dla swoich prcowników , którzy wznosili Sirę, Elew2TOR W TYM SAMJYM CZAsie bował zespół SP- czyhli służba Polsce , zapytJCIE pRTEZYDENTA kŁOSA ON BYŁ W sp.POZOSTAŁ JAKO JEDYNY BO RESZTa już wymarła -Pawlak , Smok.Jakubowski i inni.Byłś kiedy w mieszkaniu wybudowanuym przez Szwwedów , nie , to idź zibacz jak tak wybudowania jest kuchnia i jakie ma rozwiązania.
X
28.05.2026 20:56:36
Jakość powietrza ul.Adama Mickiewicza jak dymy idą z kominów baraków mieszkalnych (zasoby mieszkaniowe miasta Sieradza) to trudno przejść chodnikiem.
ADG
28.05.2026 20:55:51
problemem miast Jest lokalizacja.Sieradz połozony jest w dolinie , z Górki od strony Zd- woli walą do miasta hektolitry spalin , dodatkowo n SZCZYCIE GÓRKI ZLOKALIZOWANO CENTRUM BIEDRONKI , TO ROBOTA wALCZAKA I kŁOSA. A NICO DALJ CZYLI WYŻEJ rONDO.tO JA SIĘ PYTAMJ JAK W sIERADZU M być czyste powiewtrze,Nie zwalajcie na Siewradzanbo sami narobiliście tego bałaganu,A dlaczego pan Prezydent mamusi rezydencję na Błoniu tak zalesił - to było onegdaj miejsce gdzie pasły się gęsi.Zresztą długotam nie po0miieszkają bo wody w Warcie przybywa , wody podskórne coraz wyżęj bo Bwełchatów nawadnia zajęte wcześniej tereny.Zd-wola i ŁASK SĄ ZLOKALIZOWANE DUŻO WYŻEJ A MY W dOŁKU.
dg
28.05.2026 19:07:46
Sieradz się wyludnia, Zduńska Wola podobnie
Stary
28.05.2026 18:23:49
Kupiło miasto znów puste puszki??
ha
28.05.2026 16:12:21
Kto finansuje te alarmy smogowe?
Obserwator
28.05.2026 13:10:40
Znany w Sieradzu idą.A raczej się wleką . Kontekst jest taki że to miasto upada. Nie ma żadnych inwestycji nie buduje się miejsc pracy nie ściąga się inwestorów Brak chęci władzy .A może to że Sieradz i okolica to gniazdo PiS. Im się nic nie opłaca.
Julek
28.05.2026 12:59:57
Świetnie sie prezentuje bilbord dotyczący smogu na tle kopcacego komina. Na plocie tego domu zawsze wiszą banery wyborcze KO ,ale to dom wujka J.G. wiec ciiiiii

Więcej informacji

region

Balcerzak Cup w Pałacu Prezydenckim. Zwycięskie drużyny spotkały się z Pierwszą Damą

Wczoraj, 22:17:33

Zawodniczki KKS Lech Poznań oraz zawodniczki i zawodnicy Warty Sieradz, czyli zwycięzcy tegorocznej edycji turnieju Balcerzak Cup, gościli w Pałacu Prezydenckim. Młodzi sportowcy spotkali się z Pierwszą Damą Martą Nawrocką, zwiedzili pałacowe wnętrza i przeżyli dzień, który na długo zostanie w ich pamięci.

4
Zduńska Wola

Łódzki Dom Kultury i Zduńska Wola z porozumieniem

Wczoraj, 14:09:59

Zduńska Wola formalizuje współpracę z Łódzkim Domem Kultury. Podpisano porozumienie, które będzie skutkowało wspólnymi działaniami w zakresie inicjowania i realizowania działań kulturalnych.

0
Zduńska Wola

Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji

Wczoraj, 16:00:22

Dzisiaj nadaliśmy ostatnią przed wakacyjną przerwą Posesję. Naszym gościem był Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli, z którym rozmawialiśmy m.in. jutrzejszej sesji absolutoryjnej. Nie brakowało też licznych pytań od naszych słuchaczy.

11
On AirTeraz gra

Monika Waraczyńska

monika.waraczynska@nasze.fm
Nasze Radio 104,7 FM
Co teraz?
On Air
06:24
Life
Des'ree
Nasze Radio 92,1 FM... nostalgicznie!
Co teraz?
On Air
08:44
Ballada o drwalu
Bractwo Kurkowe 1791
Nowy odcinek
Giełda Ogłoszeń Drobnych
z dnia 23.06.2026
Giełda Ogłoszeń Drobnych - 23.06.2026
Posłuchaj i zobacz transkrypcję → Wszystkie odcinki
00:00 00:00
24.06.2026 Rozmowa dotycząca występu Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk w Sieradzu i zmian w organizacji ruchu
24.06.2026 Na co uważać podczas upałów ? - rozmowa z M. Spławskim, lekarzem z Przychodni Alfa w Sieradzu
24.06.2026 Czarna niedziela nad wodą w Jeziorsku. Rozmowa z Patrykiem Sokalem, prezesem WOPR WŁ
24.06.2026 Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji cz.2
24.06.2026 Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji cz.1

Co, gdzie, kiedy

27.06.2026
Koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk"
Rynek w Sieradzu
Wystawa modeli z klocków kontrukcyjnych
Ochotnicza Straż Pożarna w Zduńskiej Woli, ul. Dąbrowskiego 4
IV Bieg Śladami Powstańców 1863 r.
Stadion Gminny w Sędziejowicach
28.06.2026
I Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Wróblew
Gminny Ośrodek Kultury we Wróblewie
Wystawa modeli z klocków kontrukcyjnych
Ochotnicza Straż Pożarna w Zduńskiej Woli, ul. Dąbrowskiego 4
XIII Letnia Akademia Opery, Operetki i Musicalu
Plac przy Klasztorze OO. Bernardynów w Warcie
Kwesta na rzecz renowacji historycznych nagrobków
Cmentarz Parafialny w Rossoszycy
04.07.2026
Wróblewski Festiwal Muzyki i Rozrywki
Boisko sportowe w Słomkowie Suchym
Spotkanie przy stacji
Stacja kolejowa Sędzice (gm. Wróblew)
Więcej...








Lista przebojów HitFM Naszego Radia
1
Kuba i Kuba
Stygnie lato
2
Mrozu
Nie ma miejsca jak dom
3
Męskie Granie Orkiestra, Igor Herbut, Zalia, Vito Bambino
Nareszcie
Nasze Radio 104,7 FM
🎵 Ładowanie...