Policjanci zatrzymali złodzieja telefonu
Błaszkowscy policjanci ustalili i zatrzymali 29-latka, który wsiadł do samochodu pokrzywdzonego i ukradł mu telefon wartości 1,3 tys. złotych. Niespełna dwie godziny później mundurowi namierzyli złodzieja w pobliskiej miejscowości. Sprawca usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pobawienia wolności.
30 maja b.r. po godzinie 16 policjanci zostali powiadomieni o niepokojącym zachowaniu mężczyzny na parkingu przed jednym z lokali gastronomicznych w Gminie Błaszki. Natychmiast skierowani zostali tam policjanci z miejscowego komisariatu. Niedaleko tego miejsca zastali poszkodowanego, który oświadczył, że kiedy odjeżdżał z parkingu przed barem, nagle do jego samochodu wsiadł nieznany mu pijany mężczyzna. Jego zachowanie bardzo zaniepokoiło i wzbudziło obawy pokrzywdzonego, dlatego szybko wysiadł z pojazdu.
Gdy po kilku minutach wrócił okazało się, że z auta skradziony został telefon komórkowy. Jego wartość oszacował na 1300 złotych. Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z komisariatu w Błaszkach. Funkcjonariusze zbierali informacje i przeglądali zapisy monitoringów. Ustalenia mundurowych i ich dobre rozpoznanie przyczyniły się do szybkiego ustalenia osoby, która mogła dokonać tego przestępstwa.
Z wiedzy policjantowi wynikało, że sprawca może przebywać w sąsiedniej miejscowości. Te informacje potwierdziły się i policjanci ujawnili typowanego mężczyznę, kiedy szedł poboczem drogi. Był to 29-letni mieszkaniec powiatu łaskiego, który był pod wyraźnym działaniem alkoholu. Po krótkiej rozmowie, przyznał się do dokonania kradzieży. Nie miał jednak przy sobie skradzionego telefonu, ponieważ jak twierdził, wyrzucił go.
Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu 29-latek usłyszał zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna był już wcześniej notowany prze policję.
Więcej informacji
Od 14 czerwca korekta rozkładu jazdy pociągów
Dzisiaj, 07:06:17
Od jutra, 14 czerwca, do 29 sierpnia 2026 r. będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu pociągów. W okresie wakacyjnym ze stacji Zduńska Wola Karsznice pojadą dodatkowe pociągi do Kołobrzegu, Łeby, jak również do Zakopanego. Pociąg IC Słowacki pojedzie w wydłużonej relacji do Olsztyna Głównego. Z kolei ŁKA uruchomi weekendowe pociągi Sprinter na trasie Pabianice - Warszawa Wschodnia.
Wiktoria Szewłoga i jej piosenka"We śnie"
Wczoraj, 15:55:30
Wiktoria Szewłoga, młoda wokalistka ze Zduńskiej Woli nagrała swoją debiutancką piosenkę pt. "We śnie". Na co dzień szlifuje swój wokalny talent pod okiem i uchem instruktora Wiktora Bartosa, który napisał do tego utworu muzykę. Premiera piosenki odbędzie się w najbliższą niedzielę - 14 czerwca. Tego dnia usłyszycie ją również na antenie Naszego Radia na 104,7 FM.
Wotum zaufania oraz absolutorium dla Zarządu Powiatu Sieradzkiego
Wczoraj, 14:52:00
Rada Powiatu Sieradzkiego udzieliła wotum zaufania oraz absolutorium Zarządowi Powiatu Sieradzkiego za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Były to najważniejsze decyzje podjęte podczas wczorajszej sesji.

Dodaj komentarz