Uczniów nie ma, zaczęto remonty
Od kilku tygodni mamy wakacje. Jak co roku, czas wolny od szkolnego dzwonka wiele placówek oświatowych wykorzystuje na niezbędne remonty.
Jeśli chodzi o zduńskowolskie szkoły ponadgimnazjalne, to najpoważniejsze prace czekają Zespół Szkół Elektronicznych, gdzie po ubiegłorocznej wymianie okien przyszedł czas na długo oczekiwany remont dachu. To jednak nie koniec wakacyjnych remontów w naszych placówkach - podkreśla Krystyna Niewiadomska, naczelnik wydziału edukacji w Starostwie Powiatowym w Zduńskiej Woli:
- Zespół Szkół w Wojsławicach ma piękną elewację, natomiast teraz przyszedł czas na wnętrze. Będzie też dalszy ciąg remontów, jeśli chodzi o sanitariaty w II LO. W I LO kolejne malowanie klatek i sanitariatów.
Natomiast w karsznickiej bursie szkolnej wymienione zostaną wszystkie okna, w pobliskim zespole szkół przewidziano m.in. naprawę podłóg w 6 klasach, z kolei na terenie Powiatowego Centrum Kultury i Sportu przy ul. Dolnej pojawi się nowe boisko wielofunkcyjne. Remonty nie ominą też szkół podległych Urzędowi Miasta - mówi Violetta Bryl-Szlagowska z magistratu:
- W PG 1 i SP 9 nastąpi wymiana podłóg w salach gimnastycznych. Będą malowane klasy, odświeżane sanitariaty.
Wszystkie remonty i inwestycje pochłoną ponad 1,2 mln zł.
Więcej informacji
"Mamo, moja mamo"
Dzisiaj, 10:24:46
Sieradzkie Centrum Kultury zaprezentowało utwór ludowy "Mamo, moja mamo", którego źródłem jest publikacja "Sieradzki folklor muzyczny" autorstwa Małgorzaty Dziurowicz-Kaszuby i Piotra Dahlinga. Utwór zaśpiewała sieradzka wokalistka Kalina Zientera.
Łódzkie dla sportu. 400 tys. zł na zajęcia sportowe dla dzieci
Dzisiaj, 10:02:52
Urząd Marszałkowski rozstrzygnął konkurs dotyczący realizacji projektów sportowych wybranych podczas głosowania w Budżecie Obywatelskim Województwa Łódzkiego. Wśród beneficjentów znalazł się Klub Sportowy Warta Sieradz.
Bez uprawnień i wbrew zakazowi - nieodpowiedzialni kierowcy zatrzymani
Wczoraj, 14:59:42
Miniony weekend przyniósł na drogach zduńskowolskiego powiatu kilka niepokojących zdarzeń. Policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 4 kierujących, którzy prowadzili samochody nie mając do tego uprawnień. Dodatkowo jeden z nich miał prawie 2 promile alkoholu i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.