Przyszłych żołnierzy ciągnie do NSR
NSR w regionie rośnie w siłę. Choć w całej Polsce wyniki naboru do Narodowych Sił Rezerwowych są raczej kiepskie, to do sieradzkiej WKU zgłasza się coraz więcej chętnych do wskoczenia w mundur.
Do końca tego roku Ministerstwo Obrony Narodowej chce powołać 20 tysięcy żołnierzy do NSR. Jednym ze sposobów przyciągnięcia młodych ludzi do tej służby jest fakt, że aby zostać zawodowym żołnierzem trzeba najpierw przejść właśnie przez służby rezerwowe. Jednak jeszcze przed kilkoma miesiącami ochotnicy z regionu sieradzkiego mieli twardy orzech do zgryzienia - często nie chcieli odbywać szkoleń w miejscowościach położonych daleko od domu.
Już dziś nie muszą się tym martwić - w czerwcu powstały trzy nowe kompanie narodowych sił rezerwowych - w Łasku, Łodzi i w Tomaszowie Mazowieckim. Jednak aby wejść do NSR najpierw trzeba zgłosić się do Wojskowej Komendy Uzupełnień. Sieradzki oddział podpisał przez czerwiec i lipiec 30 kontraktów. Jak zaznacza WKU, to bardzo dużo jak na nasz region.
Więcej informacji
"Mamo, moja mamo"
Dzisiaj, 10:24:46
Sieradzkie Centrum Kultury zaprezentowało utwór ludowy "Mamo, moja mamo", którego źródłem jest publikacja "Sieradzki folklor muzyczny" autorstwa Małgorzaty Dziurowicz-Kaszuby i Piotra Dahlinga. Utwór zaśpiewała sieradzka wokalistka Kalina Zientera.
Łódzkie dla sportu. 400 tys. zł na zajęcia sportowe dla dzieci
Dzisiaj, 10:02:52
Urząd Marszałkowski rozstrzygnął konkurs dotyczący realizacji projektów sportowych wybranych podczas głosowania w Budżecie Obywatelskim Województwa Łódzkiego. Wśród beneficjentów znalazł się Klub Sportowy Warta Sieradz.
Bez uprawnień i wbrew zakazowi - nieodpowiedzialni kierowcy zatrzymani
Wczoraj, 14:59:42
Miniony weekend przyniósł na drogach zduńskowolskiego powiatu kilka niepokojących zdarzeń. Policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 4 kierujących, którzy prowadzili samochody nie mając do tego uprawnień. Dodatkowo jeden z nich miał prawie 2 promile alkoholu i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Komentarze
Wojsko im życie uratował, bo w cywilu z ich "wiedzą" i umiejętnościami to nigdzie by nie znaleźli pracy!
A tak biorą niemałe pensje, 13-nastki, mundurówki i wszystko za nasze podatki...
Oby jak najkrócej się wam ciągła ta sielanka głąby, lenie i nieroby!
SĄ MIEJSCA PRACY, SĄ PODATKI, SĄ ZAKUPY SĄ IMPREZY.
NA CAŁYM ŚWIECIE WOJSKO JEST SZANOWANE, TYLKO W SIERADZU JEST Z TYM PROBLEM.
Biedni ci nasi wojacy, że nie ma już poborów i w wolnych chwilach nie mogą nikogo "brać na szmatę". Co oni biedni mają robić w oczekiwaniu na kolejne klęski żywiołowe? Bo, jak udowadnia maruto, sieradzcy wojacy mają zajęcie tylko przy powodzi. Zamiast utrzymywać nierobów z 15 brygady, zamiast powoływać Narodowe Siły Rezerwowe lepiej powołać Narodowe Siły Przeciwpowodziowe.
Po drugie: nie mógłbym pracować w miejscu, w którym mógłby krzyczeć na mnie jakiś kretyn (vide Ty) tylko dlatego, że ma więcej gwiazdek na pagonie.