14.07.2011 13:29:17
region

Przyszłych żołnierzy ciągnie do NSR

NSR w regionie rośnie w siłę. Choć w całej Polsce wyniki naboru do Narodowych Sił Rezerwowych są raczej kiepskie, to do sieradzkiej WKU zgłasza się coraz więcej chętnych do wskoczenia w mundur.

(fot. nasze.fm)

Do końca tego roku Ministerstwo Obrony Narodowej chce powołać 20 tysięcy żołnierzy do NSR. Jednym ze sposobów przyciągnięcia młodych ludzi do tej służby jest fakt, że aby zostać zawodowym żołnierzem trzeba najpierw przejść właśnie przez służby rezerwowe. Jednak jeszcze przed kilkoma miesiącami ochotnicy z regionu sieradzkiego mieli twardy orzech do zgryzienia - często nie chcieli odbywać szkoleń w miejscowościach położonych daleko od domu.

Już dziś nie muszą się tym martwić - w czerwcu powstały trzy nowe kompanie narodowych sił rezerwowych - w Łasku, Łodzi i w Tomaszowie Mazowieckim. Jednak aby wejść do NSR najpierw trzeba zgłosić się do Wojskowej Komendy Uzupełnień. Sieradzki oddział podpisał przez czerwiec i lipiec 30 kontraktów. Jak zaznacza WKU, to bardzo dużo jak na nasz region.

Komentarze

soldier
19.07.2011 16:48:27
maturę zrobiłem tak jak każdy - za państwowe i uczciwie - w szkole państwowej - studia też skończyłem na uczelni państwowej a utrzymywali mnie rodzice.
szeregoey
18.07.2011 20:45:01
nie chodzilo mi o taki odpis od ciebie, tylko o ten z wyksztalceniem ale jak ty mozesz to zrozumiec pewnie mature zrobiles gdy nacisk na to byl z 5 lat temu za kase oczywiscie , a sieradzka jednostka jest taka a nie inna i od ciagniecia kabli jest wlasnie i nie upokarzaj sie wiecej ludzie to czytaja stary (WSTYD JAK BYK)
soldier
18.07.2011 18:46:55
z tym bojem to też przesadziłeś - jeszcze Ci sieradzanie uwierzą, że wasza jednostka do boju rusza :) dobre :) uśmiałem się... Do boju kable kłaść!!! :) hahahahaha:)
soldier
18.07.2011 18:45:01
ja nad wami nie płaczę - ja się cieszę, że nie macie praw i nie będziecie mieli. Bo jak się was posłucha to 90 % z was po 15 latach by z armii uciekła i poszła na tirach albo do kopalni ZŁOCZEW pracować - bo już by była pewna emeryturka a resztę by się dorobiło. Zamiast płakać nad sobą trzeba się było uczyć i do szkoły podoficerskiej iść albo do oficerskiej. A jeśli chodzi o plecki to do wszystkiego doszedłem sam - było mi ciężko i trwało to długo ale się udało więc mi nie mów i pierdół nie wypisuj. Egzaminy we Wrocławiu są w czerwcu płaczku...
szeregowy
17.07.2011 22:48:20
my tez jestesmy ludzmi i mamy rodziny ty zapewne masz prawa emerytalne (chyba) i dla tego tobie to pasuje ze my nie mamy!! A z woli scislosci jak chcesz wiedziec to znaczna wiekszosc szeregowych ma mature i nikt ich nie bierze na podoficerow - ODPISZ NA TO CFANIAKU
szeregowy
17.07.2011 22:44:07
chlopcze pewnie jestes kims kto ma niezle plecki wlasnie ja jestem szeregowym i mam magistra - niewierzysz to uwierz bo tak jest i nikt mnie nie bierze na podoficera bo nie ma mozliwosci awansy tak wiec przestan plakac i doczytaj jakie sa realia bo to ty wlasnie nie wiesz co piszesz tak wiec do mamusi i wyplacz sie jej a nie krytykujesz szeregowcow bo to wlasnie my do boju najpierw ruszamy-TAKA PRAWDA
soldier
17.07.2011 21:18:56
99,9% z Was nie ma pojęcia o czym pisze i szkoda te wasze wypociny czytać. Pojęcia nie macie. A szeregowy jakby się uczył i maturę zrobił to już dawno byłby podoficerem i nie płakałby nad ustawą. Kolegom się udało. Nazwiska znasz i nie pisz, że mają plecy bo dobrze wiesz, że nie.
szeregowy
16.07.2011 23:35:10
gratuluje posłom decyzji (szeregowi - 12 LAT I CYWIL)
boguś
16.07.2011 22:54:14
trzeba było się uczyć nieroby i zostać żołnierzem buhaha
szeregowy
16.07.2011 22:44:20
kolego drogi zolnierze tez placa podatki nie jestes sam
XZC
16.07.2011 21:09:47
Oczywiście w naszej jednostce jak w większości w Polsce robią same pociotki i znajomi znajomych! Bez znajomości nie ma szan się dostać....
NSRowiec
16.07.2011 21:07:07
Niestety w Sieradzkiej jednostce (podobnie jak w całej Polsce) wojacy to banda pijaków, nierobów i leserów!
Wojsko im życie uratował, bo w cywilu z ich "wiedzą" i umiejętnościami to nigdzie by nie znaleźli pracy!
A tak biorą niemałe pensje, 13-nastki, mundurówki i wszystko za nasze podatki...
Oby jak najkrócej się wam ciągła ta sielanka głąby, lenie i nieroby!
szeregowy
16.07.2011 21:06:26
powiem tak i pogodze was wszystkich praca jest cacy ale nie dla szeregowych nie chodzi mi typowo o NSR acz kolwiek jak ktos z NSR dostanie sie na szeregowego zawodowego bedzie w takiej sytuacji jak ja 12 lat pracy dla tej chorej ojczyzny i do cywila cie wywala a jezeli chodzi o powodz czy prace to tylko szeregowi sa angazowani bo przecierz podoficer musi konspekty robic - 15 minut... i reszte dnia siedziec i gazete czytac!!! i co pewnie ktos z politykow mysli ze walczylbym za nasz kraj hahaha za to jakie przywileje mi dali (brak praw emerytalnych) !! na koniec zwracam sie jeszcze do kandydatow na NSR nie myslcie ze dadza wam emeryture to tylko mydlenie oczu zostaniecie sie z niczym, tak naprawde nie ma mozliwosci awansu i basta !!!! Na koniec chcialbym uprzedzic komentarz co ktos zapewnie napisze czyli (JAK CI NIE PASUJE TO SIE ZWOLNIJ)- poniewarz jak ja sie przyjalem do pracy na szeregowego nie bylo jeszcze tej nieludzkiej ustawy (12 LAT i CYWIL) - DZIEKUJE I POZDRAWIAM
niewazne
16.07.2011 17:25:20
Arni tyle ze zanim dostaniesz ta prace to sobie czekasz az jakis etat sie zwolni ;] i jest na odwrót Pracy nie ma i nie ma cacy , poki jestes w NSR to płaca Ci za szkolenia itd itp ew na czas klęski zywiołowej płaca Ci jak za cały etat w jednostce
marek
16.07.2011 07:45:37
szukają ,,JELENI''a ochotnicy są ci co jeszcze niebyli w wojsku lub nie znają się na pieniądzach a ich nabór to ratowanie etatów. Niedawno myśleli że za te marne grosze wyrwją bramy do koszar.
arni
15.07.2011 09:14:42
praca jest i jest cacy i to sie liczy:)
:PPP
15.07.2011 08:45:42
roman się ma się wie :PP
Jerzy
15.07.2011 06:54:08
POWINNIŚMY SIĘ CIESZYĆ, ŻE MAMY WOJSKO W SIERADZU.

SĄ MIEJSCA PRACY, SĄ PODATKI, SĄ ZAKUPY SĄ IMPREZY.

NA CAŁYM ŚWIECIE WOJSKO JEST SZANOWANE, TYLKO W SIERADZU JEST Z TYM PROBLEM.
kk
14.07.2011 23:21:15
To że w Sieradzu jest takie wojsko jest w sumie mało ważne, najważniejsze jest to, że w Sieradzu jest parafia wojskowa! Jest parafia i jest jenerał! Jak myślisz po co gódź wypił tu litry wódy?
reformator
14.07.2011 21:56:07
Ale, ale... w wątku wypowiedział się wojak z Sieradza, ukrywający się pod pseudo maruko. I dowiódł jak to sieradzkim mundurowym się nudzi. Napisał: Tak ze 30 lat temu jak bym cię wziął na szmatę sierściuchu szybko byś wiedział jak chłop z ja....mi wygląda

Biedni ci nasi wojacy, że nie ma już poborów i w wolnych chwilach nie mogą nikogo "brać na szmatę". Co oni biedni mają robić w oczekiwaniu na kolejne klęski żywiołowe? Bo, jak udowadnia maruto, sieradzcy wojacy mają zajęcie tylko przy powodzi. Zamiast utrzymywać nierobów z 15 brygady, zamiast powoływać Narodowe Siły Rezerwowe lepiej powołać Narodowe Siły Przeciwpowodziowe.
reformator
14.07.2011 21:47:53
Do wojska nic nie mam. Doceniam trud pracy i rozumiem potrzebę utrzymywania w kraju silnej armii. Ale sieradzka brygada to jacyś pseudożołnierze, którym się strasznie nudzi. Euro w mundurze, muzyczki i pierdoły im we łbach. A wszystko to niewypały. Takie zbędne jednostki powinny być likwidowane, a w ich miejsce powinny powstawać jednostki z prawdziwego zdarzenia, Płacić generalską pensję facetowi od kabli to lekka przesada. Czy ci nasi wojacy sieradzcy potrafią strzelać? Ile razy do roku trzymają broń w ręku?
roman
14.07.2011 21:31:38
skad masz takie dane?
roman
14.07.2011 21:22:12
skad masz takie wiadomosci?
nyga
14.07.2011 20:57:50
ja, "mami synek", który nie był w wojsku, z przyjemnością udowodnię ci, jak bardzo się mylisz...
pacyfista
14.07.2011 20:36:25
Też piszę, że marne zarobki. Jak utrzymać siebie i rodzinę za 2500 zł MIESIĘCZNIE?
:PPP
14.07.2011 19:45:43
noo żołnierz muszę Cię zmartwić bo mundurówka i 13 są wycofane od przyszłego roku ha ha ha :PPP a i 2500 ale brutto
ll
14.07.2011 16:38:31
te, maruko, a kiedy to wojsko az tak bardzo pomagało przy powodziach? W ostatnich latach pomoc wojska powodzianom była mniej niż symboliczna, no chyba, że mówisz o czasach komuny, na to można się zgodzić.
żołnierz
14.07.2011 16:37:25
Chłopaki boli to Was ? trzeba było przyjść do wojska :) 2500 na reke do tego mundurówka, 13, gratyfikacja urlopowa, 5 tyg urlopu, wspaniała atmosfera, wyrozumiała kadra. Czego chcieć więcej ? A Wy dalej sobie narzekajcie :P Kocham WOJSKO :D Pozdrawiam mami synków, którzy nie byli w wojsku he he
pacyfista
14.07.2011 16:01:25
Maruko - powody są dwa. Pierwszym jest stosunkowo cienka kasa. Niby nic się robi, ale w koszarach trzeba się określoną ilość godzin ponudzić.
Po drugie: nie mógłbym pracować w miejscu, w którym mógłby krzyczeć na mnie jakiś kretyn (vide Ty) tylko dlatego, że ma więcej gwiazdek na pagonie.
znick
14.07.2011 15:54:54
Obecny nie wydoła
maruko
14.07.2011 15:12:17
Jak taka złota robota to dlaczego nie zgłosisz się ??? Będziesz miał kasę za nic i jeszcze ubawisz się po pachy. Skąd buraku wyrwałeś kompa i dostęp do netu ? Każdy potrafi tylko gadać a jak jest zagrożenie np powódź to wtedy szukamy pomocy i wojsko wtedy jest potrzebne. A jak jesteś taki Rokefeler to nie płac podatków w tym kraju tylko w Monako gdzie są najmniejsze. Urwał się "bogacz" od łopaty i mieli jęzorem co popadnie. Eh szkoda nawet kimś takim sie zajmować - wielki pacyfista Tak ze 30 lat temu jak bym cię wziął na szmatę sierściuchu szybko byś wiedział jak chłop z ja....mi wygląda. A tak tylko żałosny neptek wyrósł
wiem
14.07.2011 14:24:29
i to nie małe pieniadze
ktoś
14.07.2011 13:59:54
oszukujcie się dalej, że NSR coś komuś da - propaganda kompletna i niewypał
pacyfista
14.07.2011 13:29:01
Nic dziwnego. Jak "żołnierze" z Sieradza od czasu do czasu rozwiną i zwiną kable, popiją na dniach morza i pośpiewają piosenki na śmiesznym przeglądzie... Mają chłopaki złotą robotę za nasze podatki.

Więcej informacji

region

"Mamo, moja mamo"

Dzisiaj, 10:24:46

Sieradzkie Centrum Kultury zaprezentowało utwór ludowy "Mamo, moja mamo", którego źródłem jest publikacja "Sieradzki folklor muzyczny" autorstwa Małgorzaty Dziurowicz-Kaszuby i Piotra Dahlinga. Utwór zaśpiewała sieradzka wokalistka Kalina Zientera.

0
region
SPORT

Łódzkie dla sportu. 400 tys. zł na zajęcia sportowe dla dzieci

Dzisiaj, 10:02:52

Urząd Marszałkowski rozstrzygnął konkurs dotyczący realizacji projektów sportowych wybranych podczas głosowania w Budżecie Obywatelskim Województwa Łódzkiego. Wśród beneficjentów znalazł się Klub Sportowy Warta Sieradz.

0
Zduńska Wola

Bez uprawnień i wbrew zakazowi - nieodpowiedzialni kierowcy zatrzymani

Wczoraj, 14:59:42

Miniony weekend przyniósł na drogach zduńskowolskiego powiatu kilka niepokojących zdarzeń. Policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 4 kierujących, którzy prowadzili samochody nie mając do tego uprawnień. Dodatkowo jeden z nich miał prawie 2 promile alkoholu i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

3
Nasze Radio 104,7 FM
Co teraz?
On Air
11:12
Nie Ma Miejsca Jak Dom
Mrozu
Nasze Radio 92,1 FM... nostalgicznie!
Co teraz?
On Air
11:10
Bo We Mnie Jest Sex
Kalina Jędrusik
Program
Posesja
Zadaj pytanie przed najbliższą audycją!
Do audycji pozostało:
--:--:--
Przejdź i zadaj pytanie →
Nowy odcinek
Giełda Ogłoszeń Drobnych
z dnia 22.06.2026
Giełda Ogłoszeń Drobnych - 22.06.2026
Posłuchaj i zobacz transkrypcję → Wszystkie odcinki
00:00 00:00
22.06.2026 IV Charytatywne Old Derby: Pogoń Zduńska Wola - Warta Sieradz
22.06.2026 Piknik Motoryzacyjny Bezpieczne Wakacje w Sieradzu
22.06.2026 Joanna Lisiecka z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Sieradzu
18.06.2026 Młodzież z Jagiellończyka na Erasmus+ w Finlandii
18.06.2026 Konkurs na komiks - odwaga w kadrach. Rozmowa z Tomaszem Polkowski, dyrektorem MHM Zduńska Wola

Co, gdzie, kiedy

23.06.2026
Wykład dr. Marka Urbańskiego "Młoty węgierskie z Niechmirowa"
Muzeum Okręgowe w Sieradzu
Młoty węgierskie z Niechmirowa (1350-1200 r.p.n.e.)
Muzeum Okręgowe w Sieradzu
27.06.2026
Koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk"
Rynek w Sieradzu
Wystawa modeli z klocków kontrukcyjnych
Ochotnicza Straż Pożarna w Zduńskiej Woli, ul. Dąbrowskiego 4
IV Bieg Śladami Powstańców 1863 r.
Stadion Gminny w Sędziejowicach
28.06.2026
I Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Wróblew
Gminny Ośrodek Kultury we Wróblewie
Wystawa modeli z klocków kontrukcyjnych
Ochotnicza Straż Pożarna w Zduńskiej Woli, ul. Dąbrowskiego 4
Więcej...








Lista przebojów HitFM Naszego Radia
1
Kuba i Kuba
Stygnie lato
2
Mrozu
Nie ma miejsca jak dom
3
Męskie Granie Orkiestra, Igor Herbut, Zalia, Vito Bambino
Nareszcie
Nasze Radio 104,7 FM
🎵 Ładowanie...