Będzie drugi Orlik
W listopadzie "wyląduje" drugi Orlik w Sieradzu. W ciągu najbliższego miesiąca rozpocznie się wielka budowa. Przetarg na realizację zadania wygrała warszawska spółka POLCOURT.
Nowy Orlik w Sieradzu "wyląduje" przy Szkole Podstawowej nr 10. Podobnie jak ten przy "czwórce" będzie posiadał dwa boiska- jedno do piłki nożnej, a drugie wielofunkcyjne, czyli do piłki koszykowej i siatkowej. Do przetargu stanęły trzy firmy. Wygrała ją warszawska:
- 11 lipca rozstrzygnęliśmy przetarg na budowę Orlika przy Szkole Podstawowej nr 10. Wygrała firma warszawska POLCOURT spółka akcyjna za kwotę 1,5 mln zł. Startowały jeszcze dwie firmy sieradzkie, niestety były o wiele droższe. Jedna 1,9 mln, druga ponad 1,9 mln zł. W ciągu tygodnia, jeśli nie będzie żadnych protestów przystąpimy do podpisania umowy. - mówi Cezary Szydło, zastępca prezydenta.
Po podpisaniu umowy przyjdzie czas na wielką budowę. Orlik przy "dziesiątce" będzie dostępny dla wszystkich. Włodarze chcą, by nowy budynek socjalny, który również zostanie wybudowany w ramach inwestycji, nie był już drewniany, ale murowany. Jak zapewniają, dzięki temu będzie o wiele trwalszy i nie będzie z nim takich problemów, jak z tym, który znajduje się przy Szkole Podstawowej nr 4. Prace budowlane mają zakończyć się w listopadzie tego roku.
Więcej informacji
"Mamo, moja mamo"
Dzisiaj, 10:24:46
Sieradzkie Centrum Kultury zaprezentowało utwór ludowy "Mamo, moja mamo", którego źródłem jest publikacja "Sieradzki folklor muzyczny" autorstwa Małgorzaty Dziurowicz-Kaszuby i Piotra Dahlinga. Utwór zaśpiewała sieradzka wokalistka Kalina Zientera.
Łódzkie dla sportu. 400 tys. zł na zajęcia sportowe dla dzieci
Dzisiaj, 10:02:52
Urząd Marszałkowski rozstrzygnął konkurs dotyczący realizacji projektów sportowych wybranych podczas głosowania w Budżecie Obywatelskim Województwa Łódzkiego. Wśród beneficjentów znalazł się Klub Sportowy Warta Sieradz.
Bez uprawnień i wbrew zakazowi - nieodpowiedzialni kierowcy zatrzymani
Wczoraj, 14:59:42
Miniony weekend przyniósł na drogach zduńskowolskiego powiatu kilka niepokojących zdarzeń. Policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 4 kierujących, którzy prowadzili samochody nie mając do tego uprawnień. Dodatkowo jeden z nich miał prawie 2 promile alkoholu i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Komentarze
bo się sypie ./ja wole grać na naturalnej nawierzchni jest to zdrowsze/
http://www.nasze.fm/news,6250
ORLIK POTRZEBNY JEST W OSIEDLU ZA SZPITALEM.
TAM JEST GOSPODARZ PAN RADNY RYSZARD PERKA, KTÓRY BĘDZIE WIEDZIAŁ CO Z NIM ZROBIĆ I DO CZEGO SŁUŻY.
PANIE PERKA WALCZ PAN PROSZĘ O NORMALNOŚĆ