Podpiszą dziś umowę na S-8
W łódzkim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad będzie dziś podpisanie umowy na budowę pierwszego odcinka drogi ekspresowej S-8 Walichnowy - Węzeł Łódź Południe.
Najkorzystnieszą ofertę na wybudowanie węzła Walichnowy opiewającą na prawie 118 mln zł złotych złożyła firma Budimex. Cezary Grabarczyk, minister infrastruktury:
- Dobra infrastruktura to obiekt pożądania nie tylko użytkowników dróg, ale także tych, którzy w regionie łódzkim prowadzą działalność gospodarczą. Z punktu widzenia zachodniej części woj. łódzkiego największe znaczenie ma droga ekspresowa S-8.
Zgodnie z umową prace mają być ukończone za 20 miesięcy, czyli w marcu 2013 roku. Walichnowy - Węzeł Łódź Południe to pierwszy z dziewięciu odcinków realizacyjnych drogi ekspresowej S-8, najbardziej nas interesujący, bowiem dotyczy budowy ekspresówki dla Łasku, Zduńskiej Woli, Sieradza i Złoczewa.
Więcej informacji
"Mamo, moja mamo"
Dzisiaj, 10:24:46
Sieradzkie Centrum Kultury zaprezentowało utwór ludowy "Mamo, moja mamo", którego źródłem jest publikacja "Sieradzki folklor muzyczny" autorstwa Małgorzaty Dziurowicz-Kaszuby i Piotra Dahlinga. Utwór zaśpiewała sieradzka wokalistka Kalina Zientera.
Łódzkie dla sportu. 400 tys. zł na zajęcia sportowe dla dzieci
Dzisiaj, 10:02:52
Urząd Marszałkowski rozstrzygnął konkurs dotyczący realizacji projektów sportowych wybranych podczas głosowania w Budżecie Obywatelskim Województwa Łódzkiego. Wśród beneficjentów znalazł się Klub Sportowy Warta Sieradz.
Bez uprawnień i wbrew zakazowi - nieodpowiedzialni kierowcy zatrzymani
Wczoraj, 14:59:42
Miniony weekend przyniósł na drogach zduńskowolskiego powiatu kilka niepokojących zdarzeń. Policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 4 kierujących, którzy prowadzili samochody nie mając do tego uprawnień. Dodatkowo jeden z nich miał prawie 2 promile alkoholu i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Komentarze
PRAWDA JEST TAKA, ŻE S-8 JESZCZE NIE JEST ROZPOCZĘTA, A JAK WYBORY WYGRA PIS TO POWRÓCĄ DO KONCEPCJI MACIAREWICZA Z S-8 NA PIOTRKÓW.
JUZ NIE JEDNA BUDOWA SPADŁA .
OGÓLNIE BRYNDZA.
U NAS ZACZNIE SIE TEN OKROPNY HER WIĘC TRZEBA WYJEŻDŻAĆ Z MIASTA BO PRZYJEDZIE 130 TYS. WCZASOWICZÓW DO SIERADZA
No i co, niech odezwie się teraz ten któremu S8 jest nie na rękę.