Brodzki chce przeprosin od prezydenta
Prezydent Zduńskiej Woli Piotr Niedźwiecki oraz radny miejski Andrzej Brodzki spotkali się dziś w sądzie. To efekt ubiegłorocznej kampanii wyborczej, w której panowie rywalizowali o fotel prezydenta miasta. Brodzki domaga się od Niedźwieckiego przeprosin za pomówienia oraz odszkodowania.
Rozprawa miała charakter pojednawczy, jednak do takiego pojednania nie doszło. Spór toczy się o telewizyjne, a przede wszystkim radiowe materiały wyborcze, w których Piotr Niedźwiecki zarzucał Andrzejowi Brodzkiemu, że w czasie kiedy ten był wiceprezydentem Zduńskiej Woli, podpisywano niekorzystne dla miasta umowy oraz kontrakty m.in. na wykonanie tartanu na stadionie miejskim czy dzierżawę miejskiego wysypiska śmieci.
Sprawa była już rozpatrywana przez sąd w trybie wyborczym, który uznał wtedy racje Andrzeja Brodzkiego. Teraz w ramach powództwa prywatnego Brodzki domaga się, aby Niedźwiecki przyznał się do pomówień i przeprosił go publicznie na łamach lokalnych mediów. Ponadto w grę wchodzi odszkodowanie w wysokości 10 tys. zł, które prezydent miałby wpłacić na konto stowarzyszenia działającego na rzecz osób niepełnosprawnych oraz pokrycie kosztów sądowych. Niedźwiecki na te warunki jednak nie przystał, czego efektem stało się wyznaczenie przez sąd na 14 października kolejnego terminu rozprawy. Wówczas obie strony konfliktu będą przedstawiać swoje racje.
Więcej informacji
Bez uprawnień i wbrew zakazowi - nieodpowiedzialni kierowcy zatrzymani
Dzisiaj, 14:59:42
Miniony weekend przyniósł na drogach zduńskowolskiego powiatu kilka niepokojących zdarzeń. Policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 4 kierujących, którzy prowadzili samochody nie mając do tego uprawnień. Dodatkowo jeden z nich miał prawie 2 promile alkoholu i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Kolejna ciekawa opowieść
Dzisiaj, 15:57:41
Muzeum Okręgowe w Sieradzu w ramach Europejskich Dni Archeologii zaprasza 23.06.2026 r. na godzinę 16:30 na wykład dr. Marka Urbańskiego "Młoty węgierskie z Niechmirowa (1350-1200 r.p.n.e.)"
Folkowe Łódzkie - Święto Wsi. Oto najbardziej Aktywni Sołtysi w Łódzkiem
Dzisiaj, 13:31:04
To oni są najbliżej mieszkańców, integrują ich i zabiegają o rozwój swoich miejscowości. Podczas Folkowego Łódzkiego - Święta Wsi w Głownie poznaliśmy laureatów pierwszej edycji konkursu "Aktywny Sołtys 2026", organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

Komentarze
dziękuje prezydencie
P.S. Ja mam z Sieradza za daleko ale może ktoś podrzuci mu chusteczki do sądu...