15.07.2011 14:37:01 (Aktualizacja: 15.07.2011 14:37:01)
Zduńska Wola

Brodzki chce przeprosin od prezydenta

Prezydent Zduńskiej Woli Piotr Niedźwiecki oraz radny miejski Andrzej Brodzki spotkali się dziś w sądzie. To efekt ubiegłorocznej kampanii wyborczej, w której panowie rywalizowali o fotel prezydenta miasta. Brodzki domaga się od Niedźwieckiego przeprosin za pomówienia oraz odszkodowania.

(fot. nasze.fm)

Rozprawa miała charakter pojednawczy, jednak do takiego pojednania nie doszło. Spór toczy się o telewizyjne, a przede wszystkim radiowe materiały wyborcze, w których Piotr Niedźwiecki zarzucał Andrzejowi Brodzkiemu, że w czasie kiedy ten był wiceprezydentem Zduńskiej Woli, podpisywano niekorzystne dla miasta umowy oraz kontrakty m.in. na wykonanie tartanu na stadionie miejskim czy dzierżawę miejskiego wysypiska śmieci.

Sprawa była już rozpatrywana przez sąd w trybie wyborczym, który uznał wtedy racje Andrzeja Brodzkiego. Teraz w ramach powództwa prywatnego Brodzki domaga się, aby Niedźwiecki przyznał się do pomówień i przeprosił go publicznie na łamach lokalnych mediów. Ponadto w grę wchodzi odszkodowanie w wysokości 10 tys. zł, które prezydent miałby wpłacić na konto stowarzyszenia działającego na rzecz osób niepełnosprawnych oraz pokrycie kosztów sądowych. Niedźwiecki na te warunki jednak nie przystał, czego efektem stało się wyznaczenie przez sąd na 14 października kolejnego terminu rozprawy. Wówczas obie strony konfliktu będą przedstawiać swoje racje.

Komentarze

Jaki koń każdy widzi.
18.07.2011 11:40:19
Napisz jeszcze kogo ma pytać Niedzwicki żeby wyjść z pracy,może Trzcińskiego zgodnie z KP albo Juszczaka?Lazi po rynku za starociami, szwęda sie po sklepach monop[olowych, kupuje piwo w puszkach i mówi,że interesuje sie miastem.Każdy głupi za 12 tysięcy miesięcznie tak potrafi.A,ze pomawiał i zostal wezwany do sadu,to powinien wziąść urlop wyp, albo bezpłatny,Tak wygląda zwykła grzeczność i przyzwoitość.Ale tego od niego widać, że nie ma co wymagać.
ja
17.07.2011 07:53:27
buraku cukrowy z Kołtunowa sam jestes wiesniakiem i nie obrazaj mi tu mieszkancow Zduńskiej Woli bo to Sieradzaki to buraki! koniec tematu ... ale sie usmialem buhabuha
olo
16.07.2011 22:27:22
Jak się spotka O z O to jest kibel OO tak kiedyś był oznaczany. Teraz kible oznacza się literkami WC.
won_na_swoja_wies
16.07.2011 19:10:45
ty, weber, myślisz, że jak każdy w Zduńskiej jest nieudacznikiem, to pierwszy lepszy mieszkaniec Sieradza też nim jest? hahahahahahahahahaha won na swoją wieś!!!
ja
16.07.2011 15:29:29
A Ty Kołtunie czego tu szukasz? Pilnuj swojego nieudacznika Walczaka a od Zduni - Wara !!!!!!!
no sugar
15.07.2011 17:56:47
niestety pracodawcami tego nieroba jesteśmy my zduńskowolanie :(
alex62
15.07.2011 17:52:46
...widać ,że jesteś inteligentny i uroczy...
zduniak
15.07.2011 15:32:28
nie wiem za co dziękujesz prezydentowi czy za to że skończłeś studia, czy za to że nie masz pracy. A co ma do tego prezydent?
wyborca
15.07.2011 15:22:57
powinieneś mieć pretensje tylko do siebie.
wyborca
15.07.2011 15:20:07
Proponuję abyś zajrzał do Kodeksu Pracy. Tam znajdziesz odpowiedź o której piszesz. Pracownik uzyskuje zgodę pracodawcy na wyjście w godzinach pracy do sądu. Nie musi brać urlopu.
Dwóch co się bije, daje przykład
15.07.2011 13:29:49
Nie jestem fanem ani jednego,ani drugiego. Obaj to nauczyciele, a nauczyciele wszędzie są zwalniani ze względu na niż demograficzny oraz zajmowanie się polityką,samorządami,wszystkim tylko nie szkołą, gdzie powinni się maksymalnie wykazać. To ustawianie się "cwaniaków" nauczycieli od dawna stwarza sitwę,układy i korupcję polityczną.Uważam,że nie powinno sie wpuszczać do samorządu nauczycieli, ludzi, których misją i celem powinno być nauczanie i co ważne wychowywanie młodych pokoleń.A teraz co 4 maturzysta oblał mature,bo był żle przygotowany, albo nie stać było rodziców na korepetycje, albo nauczyciel siedział na sesjach z których nic nie rozumiał,tylko ręke podnosil.To jest chory system i samorząd.
Syn podatników
15.07.2011 13:01:08
Sądzę,że Niedzwiecki dziś wziął urlop w pracy, czy już zapomniał, że się nazwał kiedyś dla jaj człowiek "chonoru".Jako młody bezrobotny nie zgadzam się, aby ten emeryt ,co kiedyś miał 1200 zł jak moi rodzice nauczyciele emerytury teraz brylował z głupią miną w mediach,bo mieszkańców oszukał i opluwał kontrkadydata zamiast ponieść odpowiedzialność zgodnie z prawem.
Tomek
15.07.2011 12:16:53
skończyłem studia i nie mam pracy
dziękuje prezydencie
jan
15.07.2011 12:04:23
Niedźwiecki jak ty nieudaczniku wyglądasz na tym zdjęciu , pewnie jak alex62. Dwa zakapy z was. Dostaniecie omłot.
Witia
15.07.2011 11:10:46
Co to jest jak się spotka 0 z 0-em ( 00 ) :-))
alex62
15.07.2011 10:32:22
... znów ten płaczliwy nieudacznik, ciągły przegrany próbuje przypomnieć o sobie wyborcom. Aby cokolwiek o nim mówiono byle co jakiś czas mówiono.... Kandydat pokrzywdzonych przez los i samych siebie sztukę lansu opanował już do perfekcji.
P.S. Ja mam z Sieradza za daleko ale może ktoś podrzuci mu chusteczki do sądu...

Więcej informacji

Zduńska Wola

Bez uprawnień i wbrew zakazowi - nieodpowiedzialni kierowcy zatrzymani

Dzisiaj, 14:59:42

Miniony weekend przyniósł na drogach zduńskowolskiego powiatu kilka niepokojących zdarzeń. Policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 4 kierujących, którzy prowadzili samochody nie mając do tego uprawnień. Dodatkowo jeden z nich miał prawie 2 promile alkoholu i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

0
Sieradz

Kolejna ciekawa opowieść

Dzisiaj, 15:57:41

Muzeum Okręgowe w Sieradzu w ramach Europejskich Dni Archeologii zaprasza 23.06.2026 r. na godzinę 16:30 na wykład dr. Marka Urbańskiego "Młoty węgierskie z Niechmirowa (1350-1200 r.p.n.e.)"

0
region

Folkowe Łódzkie - Święto Wsi. Oto najbardziej Aktywni Sołtysi w Łódzkiem

Dzisiaj, 13:31:04

To oni są najbliżej mieszkańców, integrują ich i zabiegają o rozwój swoich miejscowości. Podczas Folkowego Łódzkiego - Święta Wsi w Głownie poznaliśmy laureatów pierwszej edycji konkursu "Aktywny Sołtys 2026", organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

2
On AirTeraz gra
Nasze Radio 104,7 FM
Co teraz?
On Air
19:07
Tańczę
Zalia, Męskie Granie Orkiestra 2026 (Igor Herbut Vito Bambino)
Nasze Radio 92,1 FM... nostalgicznie!
Co teraz?
Nowy odcinek
Giełda Ogłoszeń Drobnych
z dnia 22.06.2026
Giełda Ogłoszeń Drobnych - 22.06.2026
Posłuchaj i zobacz transkrypcję → Wszystkie odcinki
00:00 00:00
22.06.2026 IV Charytatywne Old Derby: Pogoń Zduńska Wola - Warta Sieradz
22.06.2026 Piknik Motoryzacyjny Bezpieczne Wakacje w Sieradzu
22.06.2026 Joanna Lisiecka z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Sieradzu
18.06.2026 Młodzież z Jagiellończyka na Erasmus+ w Finlandii
18.06.2026 Konkurs na komiks - odwaga w kadrach. Rozmowa z Tomaszem Polkowski, dyrektorem MHM Zduńska Wola

Co, gdzie, kiedy

23.06.2026
Wykład dr. Marka Urbańskiego "Młoty węgierskie z Niechmirowa"
Muzeum Okręgowe w Sieradzu
Młoty węgierskie z Niechmirowa (1350-1200 r.p.n.e.)
Muzeum Okręgowe w Sieradzu
27.06.2026
Koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk"
Rynek w Sieradzu
Wystawa modeli z klocków kontrukcyjnych
Ochotnicza Straż Pożarna w Zduńskiej Woli, ul. Dąbrowskiego 4
IV Bieg Śladami Powstańców 1863 r.
Stadion Gminny w Sędziejowicach
28.06.2026
I Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Wróblew
Gminny Ośrodek Kultury we Wróblewie
Wystawa modeli z klocków kontrukcyjnych
Ochotnicza Straż Pożarna w Zduńskiej Woli, ul. Dąbrowskiego 4
Więcej...








Lista przebojów HitFM Naszego Radia
1
Dawid Podsiadło
sezon
2
Męskie Granie Orkiestra, Igor Herbut, Zalia, Vito Bambino
Nareszcie
3
Tame Impala, JENNIE
Dracula (JENNIE Remix)
Nasze Radio 104,7 FM
🎵 Ładowanie...