Uczysz w Sieradzu? Możesz spać spokojnie
Będzie wielka fala zwolnień wśród nauczycieli - straszą od kilku dni media. Jak podają, w niektórych gmina. Czy nauczyciele mają się czego obawiać?
W Sieradzu nauczyciele mogą spać spokojnie. Jak zapewnia Agnieszka Cieślak, kierownik referatu oświaty, kultury i sportu w Urzędzie Miasta Sieradza, w szkołach podległych miastu nie szykują się żadne zwolnienia. Udało się również znaleźć pracę dla trzech nauczycieli, którzy wcześniej uczyli w zamkniętej już Szkole Podstawowej nr 7. Zatem wszyscy ci, którzy mieli umowy na czas nieokreślony mogą odetchnąć z ulgą - w Sieradzu wielkiej fali zwolnień nie będzie.
Wolnych etatów brak
Bez pracy pozostaną jednak nauczyciele, którzy pracowali w "siódemce", ale mieli umowy na czas określony. Oni będą musieli poszukać pracy na własną rękę, bez pomocy urzędników. I tu może być problem, bo w Sieradzu nie ma wolnych etatów w szkołach. Zatem ci, którym marzy się kariera nauczycielska właśnie w tym mieście, będą musieli poszukać innej alternatywy, bo w szkołach wszystkie miejsca pracy są już obsadzone. Można się jedynie ubiegać o zatrudnienie na zasadzie zastępstwa w przypadku, gdy w nowym roku szkolnym, któryś z nauczycieli musiałby udać się na zwolnienie lekarskie.
Więcej informacji
"Mamo, moja mamo"
Dzisiaj, 10:24:46
Sieradzkie Centrum Kultury zaprezentowało utwór ludowy "Mamo, moja mamo", którego źródłem jest publikacja "Sieradzki folklor muzyczny" autorstwa Małgorzaty Dziurowicz-Kaszuby i Piotra Dahlinga. Utwór zaśpiewała sieradzka wokalistka Kalina Zientera.
Łódzkie dla sportu. 400 tys. zł na zajęcia sportowe dla dzieci
Dzisiaj, 10:02:52
Urząd Marszałkowski rozstrzygnął konkurs dotyczący realizacji projektów sportowych wybranych podczas głosowania w Budżecie Obywatelskim Województwa Łódzkiego. Wśród beneficjentów znalazł się Klub Sportowy Warta Sieradz.
Bez uprawnień i wbrew zakazowi - nieodpowiedzialni kierowcy zatrzymani
Wczoraj, 14:59:42
Miniony weekend przyniósł na drogach zduńskowolskiego powiatu kilka niepokojących zdarzeń. Policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 4 kierujących, którzy prowadzili samochody nie mając do tego uprawnień. Dodatkowo jeden z nich miał prawie 2 promile alkoholu i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Komentarze
Szkolnictwo powinno być dawno zreformowane, zwłaszcza jeśli chodzi o ukierunkowanie młodych ludzi, a nie chłop 19 lat i uczy się "niczego". Uważam że główną przyczyną dlaczego kolejny rząd odkłada to w czasie jest właśnie strach- co się stanie z tymi nauczycielami, przedmiotów obowiązkowych które miałoby się usunąć/zredukować.
Pozdrawiam.