05.04.2024 19:56:25 (Aktualizacja: 07.04.2024 18:47:35)

Akademia w turnieju finałowym

Akademia Siatkówki Zduńska Wola dostała się do turnieju finałowego o awans do II ligi. W turnieju półfinałowym, który odbył się w Halinowie zduńskowolanki odniosły dwa zwycięstwa i poniosły jedną porażkę. Do kolejnej rundy awansowały z drugiego miejsca.

(fot. Facebook: UKS As Zduńska Wola)

Dziś zduńskowolanki poniosły pierwszą porażkę w sezonie. Przeciwko gospodarzom KS Halinów przegrały 1:3. W pierwszym secie rywalki zwyciężyły 25:22. Akademia wyrównała, wygrywając kolejną partię 25:23. W kolejnych setach zespół z Halinowa zwyciężał już wysoko - do 17 i 18.

Wczoraj w trzech setach Akademia wygrała z Optimą Hajnówka. W poszczególnych partiach Akademia zwyciężała do: 14, 16 i 20.

Wcześniej podopieczne Radosława Szymczaka wygrały z Piątką Turek 3:1. W dwóch pierwszych setach zduńskowolanki zwyciężały do 20 i 18. W kolejnym lepsze były rywalki – 25:23. W czwartej partii Akademia ponownie zwyciężyła do 18.

Zespół z Halinowa odniósł komplet zwycięstw i z pierwszego miejsca awansował do turnieju finałowego. Zduńskowolanki zajęły drugie miejsce, które również pozwoliło dostać się do następnej rundy.

Wyniki turnieju półfinałowego:
KS Halinów - Optima Hajnówka 3:0 (25:8, 25:16, 25:15)
Piątka Turek - Akademia Siatkówki Zduńska Wola 1:3 (20:25, 18:25, 25:23, 18:25)
Optima Hajnówka - Akademia Siatkówki Zduńska Wola 0:3 (14:25, 16:25, 20:25)
KS Halinów - Piątka Turek 3:0 (25:22, 25:22, 25:15)
Piątka Turek - Optima Hajnówka 3:1 (24:26, 25:15, 25:20, 25:19)
Akademia Siatkówki Zduńska Wola - KS Halinów 1:3 (22:25, 25:23, 17:25, 18:25)

1. KS Halinów: 9
2 Akademia Siatkówki Zduńska Wola: 6
3. Piątka Turek: 3
4. Optima Hajnówka: 0

Turniej finałowy odbędzie się w Krakowie w dniach 19-21 kwietnia. Zagrają w nim cztery zespoły i tylko jeden awansuje do II ligi.