Informacje
"Bił, wyganiał z domu i zrywał kafelki"
15.07.2011 12:20:42
33-letni zduńskowolanin znęcał się nad swoją matką, teraz odpowie przed sądem. Mężczyzna w przeszłości był już karany za podobne zachowanie - potwierdza to prokuratura.
Uczysz w Sieradzu? Możesz spać spokojnie
15.07.2011 09:10:26
Będzie wielka fala zwolnień wśród nauczycieli - straszą od kilku dni media. Jak podają, w niektórych gmina. Czy nauczyciele mają się czego obawiać?
Podpiszą dziś umowę na S-8
15.07.2011 08:11:27
W łódzkim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad będzie dziś podpisanie umowy na budowę pierwszego odcinka drogi ekspresowej S-8 Walichnowy - Węzeł Łódź Południe.
Błaszki: NIE dla takiego przebiegu kolei
14.07.2011 16:00:55
W Maciszewicach w gminie Błaszki spotkało się dziś kilkudziesięciu mieszkańców zachodniej części powiatu sieradzkiego, których poważnie zaniepokoiły informacje o planowanym przebiegu kolei dużych prędkości z Warszawy na Poznań i Wrocław.
Będzie drugi Orlik
14.07.2011 15:52:12 (Aktualizacja: 14.07.2011 15:52:12)
W listopadzie "wyląduje" drugi Orlik w Sieradzu. W ciągu najbliższego miesiąca rozpocznie się wielka budowa. Przetarg na realizację zadania wygrała warszawska spółka POLCOURT.
Taki Sobie (Teatr) to on nie jest
14.07.2011 14:48:49
Taki Sobie Teatr działający w zduńskowolskim Domu Kultury Lokator zbiera kolejne laury. Grupa zaprezentowała się ostatnio na XV Triadzie teatralnej w Dębnie.
"Jest źle". Kierowcy nie patrzą na znaki
14.07.2011 13:42:02
Plac Wolności w Zduńskiej Woli jest od rana przebudowywany pod kątem kolejnego odcinka trasy Północ - Południe. Drogowcy rozpoczęli remont na odcinku od skrzyżowania z ulicami Łaską i Kościelną do ul. Juliusza.
Przyszłych żołnierzy ciągnie do NSR
14.07.2011 13:29:17
NSR w regionie rośnie w siłę. Choć w całej Polsce wyniki naboru do Narodowych Sił Rezerwowych są raczej kiepskie, to do sieradzkiej WKU zgłasza się coraz więcej chętnych do wskoczenia w mundur.
Obiecują i słowa nie dotrzymują
14.07.2011 13:12:16
Były plany remontu nawierzchni, utworzenia miejsc parkingowych i wyłożenia kostką ciągu pieszo-rowerowego. Wszystko miało być zrobione w tym roku. I klapa. Plany magistratu co do alei Zwycięstwa spełzły na niczym.
Uczniów nie ma, zaczęto remonty
14.07.2011 13:03:12
Od kilku tygodni mamy wakacje. Jak co roku, czas wolny od szkolnego dzwonka wiele placówek oświatowych wykorzystuje na niezbędne remonty.
